Wpis z mikrobloga

Mam pytanko odnośnie kanałów. Czy posiada ktoś listę z polskimi kanałami pod linijki od chińczyka? Testowałem już wiele sposobów "poprawy" odbioru, jednak wciąż na kilku-kilkunastu kanałach mam ścinki / brak odbioru. Posiadam Vu Zero+ oraz oprogramowanie VTi. Z moich niezależnych wniosków, za pomocą apki MyUpdater podmiana kanałów na krzychu80 etc. etc. sprawia że kanały które nie działały na 1 liście - działają na innej, jednak każda z tych list posiada bolączkę kilku kanałów.

#cccam #oscam
  • 15
@bertekk: po pierwsze, to niemożliwe żeby "lista kanałów" sprawiała że ci kanał będzie przycinał, najlepiej sobie po prostu przeskanuj satkę i zrób własną listę to się o tym przekonasz, a jak już się o tym przekonasz to przyjdzie czas na faktyczny problem, bo jeśli kanały przycinają w sposób taki że masz pixeloze, albo taki piszczący dźwięk, to znaczy że coś nie tak z instalacją antenową (najlepiej sprawdź poziom sygnału to od
  • 0
@Miecz12: Pixelozę od zacinki po 10s odróżniam, przypadek dotyczy sytuacji gdzie dam przykład:
1) Oryginalna lista NC+ z MyUpdater
Działa Canal+, AXN Spin, ale nie działa HBO. Fakt - są te ścinki, o których mówisz, ale są małe
2) Lista by krzychu80
Działa HBO pełny pakiet, AXN Spin cholernie tnie, Canal+ nie działa(nie ładuje serwera wg. informacji z GUI)

Ps. Z firankami byłby aż taki problem na ali? Kupuje je kilka
  • 0
@Miecz12: Fakt, już podaje parametry z satki: AGC: 91%, SNR: 81-88% na wspomnianych kanałach.
Jednakże bywa tak, że jak kanału nie ładuje skacze z 80% do 0% SNR, AGC pozostaje bez zmian. Stąd właśnie mój wniosek o tym, że w tych listach mogą pojawiać się kanały które nie są na HotBird 13.0E.
Tymczasem zabieram się za skanowanie kanałów. Poinformuję czy to coś pomogło, albo jak wyglądają moje obserwacje.
Stąd właśnie mój wniosek o tym, że w tych listach mogą pojawiać się kanały które nie są na HotBird 13.0E.


@bertekk: jeśli kanał na liście ma niepoprawny parametr, to nie będzie działał w ogóle, a jak będzie przypisany do innej satelity, to nie dość że nie będzie działał w ogóle, to jeszcze będzie poszarzony na liście
  • 0
@Miecz12: Wykonałem pełen skan. Miałem małe trudności z wejściem w przeskanowane kanały, ale wynik wygląda tak:
1) Te kanały które przeskanowałem i działały poprzednio - działają bez zmian
2) Kanały z którymi miałem problem również działają ALE. SNR spadł do 58-71%, możliwe że wpływ ma na to pogoda. No i to ALE które miałem dotyczy czasu potrzebnego na załadowanie(odpowiedź z linijek?) niby pokazuje czas w MS, jednak zanim załaduje kanał Canal+
@bertekk: te bzdury co Tobie radzą możesz sobie darować. Obecnie najlepiej jest mieć 2 oscamy na dekoderze. jeden z funkcjami udostępniania ccam oraz udostępniania catchu a drugi z emu oraz linijkami od dostawcy. linijski konfigurujemy tak aby część szła do catchu a część nie. tym samym na oscam w dekoderze podajemy jako reader ścieżkę do oscam z emu. screen z emu
wojciet - @bertekk: te bzdury co Tobie radzą możesz sobie darować. Obecnie najlepiej ...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-04-20 12-20-57

Pobierz
@wojciet: powiedz mi co tutaj jest bzdurą, bzdura to jest tylko i wyłącznie to twoje kombinowanie z "dwoma oscamami" co ci to da że będziesz miał dwa razy to samo, tylko jedno w tym twoim magicznym "catchu", skoro wszystko i tak będzie szło z jednego i tego samego źródła
@wojciet: no to teraz jeszcze raz przeczytaj, w którym miejscu gdzieś napisałem coś o skip cws checksum, w całym wątku jedyne odniesienie się do czegokolwiek związanego z oscamem to "gówniane firanki"
@wojciet: Hej a wytłumaczysz czemu tak jest lepiej? Mam np problemy z para kanałami np canal + Sport 3 i 4 i może jeszcze jakieś dwa. Daradę zrobić dwa oscam na enigmie?