Wpis z mikrobloga

Na Wykopie jest ostatnio mega popularny blog "Głos pokolenia 90". Jego autor wpisuje się w środowisko przegrywów i opisuje rzekomo koszmarny krajobraz rynku matrymonialnego dla młodych mężczyzn w Polsce. Niestety, dopuszcza się wielu manipulacji (nie mnie oceniać, czy celowo, czy przypadkowo) lub wręcz kłamstw. Napisałem więc krótką notkę o tym, jak faktycznie wygląda ten rynek. Zachęcam do przeczytania tutaj: https://kartografiaekstremalna.substack.com/p/incele-przegryw-i-manosfera-a-sprawa

Jest też i wykopalisko: https://wykop.pl/link/7078041/nie-wierz-we-wszystko-co-przeczytasz-na-tagu-przegryw

Kilka statystyk:
-- około połowa różnicy między liczbą kawalerów i panien w Polsce wynika po prostu z tego, że mężczyźni są średnio o 2 lata starsi w momencie wstępowania w związek małżeński od kobiet
-- nie ma żadnego wpływu "murzyńskich knag" na brak młodych kobiet dla polskich mężczyzn - wręcz w 2021 roku (najnowsze dostępne dane) więcej młodych Polaków poślubiło cudzoziemkę niż Polek cudzoziemca (a liczby są i tak bardzo małe - po około 2,5 tys. małżeństw wobec ponad 166 tys. ogółem)
-- dzisiejsi nastolatkowie nie mają się czym przejmować - dla nich kobiet będzie więcej, niż jest ich

Nie znaczy to, że młodzi mężczyźni mają na rynku matrymonialnym miód i mleko. Ale między "w świętokrzyskim jest 46% więcej młodych kawalerów niż panien" a faktycznym "raczej 10% jak już" jest jednak wielka różnica.

Dodałem też kilka linków do blogów i podkastów, które pozwalają trzeźwiej spojrzeć na "prawdy" prawione na hasztagu #przegryw

#gruparatowaniapoziomu #blackpill #przegryw #zwiazki #niebieskiepaski #demografia #tinder
kartografiaekstremalna - Na Wykopie jest ostatnio mega popularny blog "Głos pokolenia...

źródło: https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F3bc22650-281e-46bb-8f71-6e85a4303983_1164x617

Pobierz
  • 36
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@kartografiaekstremalna

Życie to nie tylko znalezienie drugiej połówki. Nie trzeba z niego rezygnować dlatego, że nie ma się dziewczyny — można dalej znaleźć hobby, spotykać się ze znajomymi, pójść w niedzielę do babci, pojechać na wczasy, kupić lepszy rower czy auto, podnieść kwalifikacje, zmienić pracę


Mmm moja ulubiona narracja, Chady mają ruchanie na pstryk palca ale ty faceciku masz się obejść smakiem bo seks przereklamowany xDD
@kartografiaekstremalna: gadasz bzdury. Kobiet będzie brakować zawsze i wszędzie bo starsi bogatsi faceci odbierają młodszym rówieśniczki, a po za tym.... Już 500 tys facetów może pomachać kobietom na do widzenia na start, a jak dodamy chore wymogi typu zdrowa psychicznie i fizycznie, nie była zakonnica, homo,bi, prostytutką i w ogóle nadawała się do stworzenia rodziny (no i żeby w tej Polsce została) to nie brakuje tylko 500 tys a raczej koło
@kartografiaekstremalna:

nie ma żadnego wpływu "murzyńskich knag" na brak młodych kobiet dla polskich mężczyzn - wręcz w 2021 roku (najnowsze dostępne dane) więcej młodych Polaków poślubiło cudzoziemkę niż Polek cudzoziemca (a liczby są i tak bardzo małe - po około 2,5 tys. małżeństw wobec ponad 166 tys. ogółem)


Czemu murzyn miałby się żenić z wycieruchą na jedną noc???
@RudyZibi: nie poddawać się, jak chcesz i jest to akceptowalne dla Twojego systemu wartości to chodzić na divy. I jeszcze raz nie poddawać się i pracować nad sobą. Nigdy nie uznawać, że brak seksu jest okej i że widocznie Ci się nie należy - nigdy. Nie jest okej, po prostu nie masz go bo jesteś nadal nieatrakcyjny. Normiki z drugiej strony mają tak, że mówią iż seks to nic specjalnego ale
@Ksut_Melodi: no okej ale to się sprawdzi wśród brzydkiego chłopa który ma dynamine i jakieś tam życie towarzyskie (i mnóstwo wytrwałości) ale dla takiego wyautowanego społecznie nieśmiałego przegrywa już nie.
masz się obejść smakiem bo seks przereklamowany


@itsoverforme32445: skąd tak daleko idące wnioski, przecież autor wyraźnie sugeruje, że rozwiązaniem tego problemu może być niedzielna wizyta u babci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Życie to nie tylko znalezienie drugiej połówki. Nie trzeba z niego rezygnować dlatego, że nie ma się dziewczyny — można dalej znaleźć hobby, spotykać się ze znajomymi, pójść w niedzielę do babci, pojechać na wczasy, kupić
Mmm moja ulubiona narracja, Chady mają ruchanie na pstryk palca ale ty faceciku masz się obejść smakiem bo seks przereklamowany xDD


@itsoverforme32445: Wcale tego nie piszę. Piszę o tym, że jeśli w tym momencie (nawet przez ostatni rok, dwa czy pięć) nie masz dziewczyny, to nie znaczy to, że masz wycofać się kompletnie z życia.
gadasz bzdury. Kobiet będzie brakować zawsze i wszędzie bo starsi bogatsi faceci odbierają młodszym rówieśniczki, a po za tym.... Już 500 tys facetów może pomachać kobietom na do widzenia na start, a jak dodamy chore wymogi typu zdrowa psychicznie i fizycznie, nie była zakonnica, homo,bi, prostytutką i w ogóle nadawała się do stworzenia rodziny (no i żeby w tej Polsce została) to nie brakuje tylko 500 tys a raczej koło półtora miliona.
Staaary to nic takiego, że żadna Cię nie chce i dla każdej młodej panny jesteś śmieciem. Po prostu ciesz się życiem, to w ogóle nie wpływa na jego jakość. Nic, a nic. Bez seksu da się żyć. No ja akurat rucham się 3-4 razy w tygodniu z moją, tak jak z 8 poprzednimi ale wiesz, prawdę Ci mówię.


@Ksut_Melodi: Jeśli naprawdę odrzucenie na Tinderze sprawia, że myślisz, że dla kogoś jesteś