Wpis z mikrobloga

Co za akcja w szpitalu xD niech mi ktoś powie czy to jest normalne czy ktoś mnie robi w konia, bo aż się wierzyć nie chce.
Miesiąc temu trafiłem do szpitala. Przeszedłem operację, pobrano wycinek guza do badania histopatologicznego. Przy wypisie lekarz mówi, że wyniki badania będą za miesiąc. Dziś minął miesiąc więc pojawiam się w szpitalu i wywiązuje się rozmowa między mną (Ja) i pracowniczką szpitala (P)
Ja: czy są już wyniki mojego badania histopatologicznego?
P: tak, są
Ja: to poproszę
P (oburzona): co poproszę? Wyniki odbiera się od lekarza!
Ja: okej, to gdzie go znajdę?
P: w poradni
Ja: okej, to idę
P: ma Pan termin na teraz?
Ja: ale jaki termin?
P: no jak jaki termin? Na wizytę u lekarza w poradni
Ja: nie, no skąd, lekarz przy wypisie powiedział, że ma być wynik za miesiąc to przyszedłem odebrać
P: no i dał panu skierowanie, z którym należało się udać do rejestracji i umówić na termin na za miesiąc
Ja: yyyy, nie?
P: na pewno tak (xD)
Ja: /wyciągam koszulkę z dokumentami z wypisu, dosłownie podczas wypisu wszystkie dokumentu ze stołu włożyłem do tej koszulki i nie ruszałem od tamtej pory, przeglądam przy niej - nie ma skierowania/
P: no to Pan zgubił albo ja nie wiem. Tak czy inaczej musi Pan mieć skierowanie do poradni, z tym skierowaniem udać się do rejestracji i umówić na termin. Nie zrobił pan tego zaraz po wypisie więc pewnie trochę pan poczeka na wizytę
Ja: jakie są terminy?
P: no z trzy tygodnie to tak minimum
Ja: ale ja nie chcę żadnej wizyty u lekarza, ja chce wynik badania wycinka guza który został ode mnie pobrany, nie potrzebuję żadnej wizyty, ja sobie z tym pójdę prywatnie do świetnego specjalisty, nie chcę konsultacji z państwa lekarzem
P: tak się nie da, musi być wizyta
Ja: czyli teraz może się okazać, że jestem chory i będę zwlekał trzy tygodnie z podjęciem leczenia bo państwo mają jakieś swoje procedury?
P: no bardzo mi przykro, tak to wygląda

Olałem to i wyszedłem. Teraz zastanawiam się co robić. Czy oni mają prawo nie wydać mi wyniku badania dopóki nie zobaczę się z ich ziutkiem w fartuchu? Czy mam brać prawnika i jutro pojawić się w szpitalu z prawnikiem?
#medycyna #prawo
  • 100
@lagomorph: poj3bane. U nas na oddziale jak ktoś ma robione histpaty to sam przychodzi po odbiór lub osoba upoważniona, a jeśli jest zły wynik to jeszcze sami dzwonimy od razu w dzień przyjścia wyniku. Co z nim dalej zrobi pacjent to jego sprawa, jak chce to pójdzie do lekarza, jak nie to nie. Rób inbę, masz prawo dostać dokumentację medyczną bez oddzielnej wizyty u lekarza.
P: no to Pan zgubił albo ja nie wiem. Tak czy inaczej musi Pan mieć skierowanie do poradni, z tym skierowaniem udać się do rejestracji i umówić na termin. Nie zrobił pan tego zaraz po wypisie więc pewnie trochę pan poczeka na wizytę

Ja: jakie są terminy?

P: no z trzy tygodnie to tak minimum


@lagomorph: a jeszcze skierowania nie masz. Nie możesz się zapisać do specjalisty bez skierowania. Najpierw musisz