Wpis z mikrobloga

Czy SSRI mogą zmienić zainteresowania?

Od kiedy zaczęło działać to psychicznie jest lepiej, ale całkowicie przestałem mieć ochotę na naukę informatyki, którą zajmuję się od ponad 5 lat.
Z pracą w IT tak samo.

Zamiast tego wróciłem do hobby i zainteresowań które wcześniej porzuciłem/zeszły na dalszy plan.

Trochę mi to przeszkadza bo mam już pracę w IT i przydałoby się w tym kierunku rozwijać.
Zwłaszcza że pod zarobki i stabilność jest to raczej najlepsze rozwiązanie.

#depresja #ssri #antydepresanty #psychiatria #psychologia
  • 6
@przegrywam_przez_miasto: mi sie zmieniały pomiędzy różnymi lekami i/lub ich brakiem. Nie tyle co mnie interesowało tylko bardziej co mi się chciało robić i co robiłem.
zależnie jak lek zadziałał jaki to albo mi się fizycznie coś chciało robić typu ćwiczyć, biegać, na działce coś robić, albo tylko grać na kompie, albo czytałem książki, albo w ogóle nic

nie wydaje mi się, zę to lek zmienia zainteresowania bezpośrednio, może poprzez regulacje pośrednią
@przegrywam_przez_miasto: Coś w tym jest, generalnie w doktrynie farmakologicznej istnieje przekonanie że SSRI wracają Ciebie do Twojego "baseline ja".

Osobiście widzę to tak że przez powrót powdwyższonych poziomów serotoniny wracamy do stanów psychicznych za dziecka/nastolatka (gdzie te poziomy były wyższe i następnie powoli spadają).

Wydaje mi się też że przy podwyższonych poziomach serotoniny jesteś w stanie "przeuczyć się" na nowo. Może to kwestia Twojego ponownego przystapienia do tematu.