Wpis z mikrobloga

Cześć, jak to jest ze szkółką policyjną? Oglądałem parę filmów na YT (sprzed paru lat), ale wśród komentarzy przewijają się wypowiedzi "teraz to już inaczej wygląda" itp. Chodzi mi głównie o przepustki i czas wolny, bo z wielu wypowiedzi wynika, że ta szkółka to w sumie przypomina wojsko, jeśli chodzi o rygor i nasz wolny czas. Więc nie wyobrażam sobie, jakby do takiej szkółki miał iść ktoś, kto ma żonę i dziecko, bo będzie ich przez te 7 miesięcy bardzo rzadko widywał. Ale może jest lepiej, tylko jestem niedoinformowany.
1. Czy wszystkie weekendy (już od pierwszego tygodnia) są wolne od zajęć i można iść do domu?
2. Jak jest z czasem wolnym w dni robocze? Czy codziennie mamy choć kilka godzin wolnego (np. po godz. 15) na załatwienie prywatnych spraw, np. odwiedzenie rodziny, załatwienie jakiś spraw urzędowych itp. (gdy mój dom znajduje się blisko szkółki)?
#policja
  • 1
@matiimakaka: weekendy w większości wolne. Na początku mogą nie puszczać (przez miesiąc). Ale to zależy od komendanta. No i jak coś odwalisz, to mogą ci zabrać przepustki. Ogólnie po zajęciach masz wolne. Możesz nawet tam nie spać tylko jeździć do domu. Ale nauki jest tyle, że i tak rzadko kiedy się wychodziło.
Jeśli się nic nie zmieniło oczywiście. Bo to dane z przed 12 lat mniej więcej.