Wpis z mikrobloga

Czy jesteście w stanie odczuć i rozpoznać emocję, w momencie w którym ona występuje? Nie w taki sposób, że wiesz, że wydarzyło się to i to, więc powinieneś być z tego powodu zdenerwowany i masz ku temu powody, więc wobec tego teraz jesteś w stanie zdenerwowania. Chodzi o odczucie w ciele, gdy złość narasta, a ty nawet jeśli byś akurat nie miał żadnego powodu do złości, to i tak rozpoznałbyś, że to właś nie to, właśnie ta konkretna emocja. Wewnętrzne odczucia i ich rozpoznawanie na podstawie samych odczuć, a nie tłumaczenie ich sobie po fakcie na podstawie okoliczności, kojarzenia z podobnymi sytuacjami w których jakoś się czułeś, pewnie podobnie.
#krishnamurti #pytanie #pytaniedoeksperta #ankieta #psychologia ##!$%@? #medytacja

Tak jak wyżej.

  • Jestem w stanie 52.2% (12)
  • Nie jestem w stanie 17.4% (4)
  • Nie rozumiem pytania 30.4% (7)

Oddanych głosów: 23

Nemayu - Czy jesteście w stanie odczuć i rozpoznać emocję, w momencie w którym ona wy...
  • 2
@Nemayu: wszystko zależy od tego jak bardzo się jest w trybie "automatu". Jeśli człowiek nie ma na tyle spokoju wewnętrznego, żeby kompulsywnie nie reagować na daną emocję to ciężko jest ją zaobserwować, od razu tworzy się reakcja w formie myśli albo działań wynikających z emocji. Kiedyś zauważyłem to u siebie na przykładzie pragnienia zapalenia papierosa - gdy byłem zestresowany to automatycznie szedłem po prostu to zrobić, myślałem o tym jak przyjemnie