Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda z tymi zwolnieniami online? W przychodni do której należę jest dość wredna lekarka co L4 zbytnio nie daje a przydałoby się na kilka dni. Poza tym dzwonienie z rana umawianie się i stanie w kolejkach nawet jak jest się chorym też dość irytujące jest. Macie jakiś sprawdzony portal z którego korzystaliście? Jak z legalnością tego w ogóle?

#pracbaza #praca #l4 #zwolnienielekarskie #l4
  • 14
@maku_21: Brałem ostatnio w MeMedic. Ogólnie spoko, opisujesz o co Ci tam chodzi, kilkanaście minut później przychodzi mail z prośbą o doprecyzowanie, no i po kilku godzinach drugi mail z informacją o udzielonym L4.
Tylko początkowy formularz, w którym zaznacza się daty, od kiedy do kiedy chcesz zwolnienie jest lekko zdałniony, bo rubryka o nazwie "planowany powrót do pracy" nie określa tego, kiedy Ty chciałbyś wrócić do pracy, a to, kiedy
@losowynick13: też wziąłem od nich, właśnie dostałem maila z prośbą o doprecyzowanie, rozumiem że wystarczy odpowiedzieć na tego maila? Jak zaznaczyłem w tych datach L4 od 14 - 19.05 to po weryfikacji powinni mi dać L4 na cały tydzień, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mirek2137 mnie tylko zastanawia to że dla pracodawcy RP akie l4 może dziwnie wyglądać bo jak ja brałem z jakiejś strony to to był lekarz czy ta firma w uj gdzieś daleko i to widniało na tym zwolnieniu więc pracodawca mógł się domyśleć że to Lewizna ale u nas spoko kadrowa a szef sam raczej nie ma czasu tanich rzeczy sprawdzać
@Kingside: powiem tak, takie zwolnienie jest legalne, a jak się pracodawca przyczepi to powiem w prost że nie chce mi się łazić do przychodni i jest to dla mnie dużo wygodniejsze, jak się źle czuje to ogarniam L4 przez teleporade i tyle.