Wpis z mikrobloga

Zakup nowego mieszkania na rynku pierwotnym:

1. Ekspozycja wschodnia, czy zachodnia? Czy mieszkanie nie będzie za mało doświetlone po południu przy ekspozycji wschodniej? 2 piętro z 4.
2. Większy metraż (nawet 10m2) kosztem gorszej lokalizacji i otoczenia (i to powiedzmy znacznie)?
3. Brat szuka mieszkania od stycznia, ma jedno zarezerwowane z terminem oddania w listopadzie 2023, w "niezłej" cenie jak na Warszawę i lokalizacje, natomiast nie jest ono "idealne" - czy warto czekać na coś nowego, co prawdopodobnie będzie oddane w 2025 roku i droższe? Moim zdaniem nie.

#nieruchomosci #warszawa
  • 15
@Antiax: 1. Zależy czy jest dużo okien czy mało. Jak dużo to i nawet od północy nie będzie ciemnicy, za to duże przeszklenie od zachodu to masakra w lecie.
2. Zależy o jakim metrażu mówimy. Jak 60 vs 70 m2 to skupiłbym się na lokalizacji, jak 20 vs 30 to te 10m2 zrobi różnicę.
3. Ideału nigdy się nie znajdzie, chyba że ma budżet na 25k/m2 czy więcej. Jak to jego
@Antiax: wg mnie nie warto czekać i przesadzać z analizowaniem stron świata. Jeśli coś spełnia większość oczekiwań w satysfakcjonującej cenie - brać. Nikt nie podpisuje cyrografu ze endzie mieszkał w danym miejscu do końca życia. Ja osobiście straciłem bez sensu masę czasu bo zbyt kręciłem nosem, czekałem na jakiś ideał i jedyne co osiągnąłem to bardziej #!$%@? ceny xD Co do metrażu/lokalizacji - zależy od osoby, mi osobiście bardziej zależało na
@JC97: 1. Standardowo, w salonie z aneksem okno 2,55 (szer.) na 235 i w sypialni 130 (szer.) na 235.
2. Metraż 42 vs 51m (niestety przez układ nadal 2 pokoje i ciężko wygospodarować 3). Dzięki za odpowiedź.

@laporte 1. Też myślę, że zachodnia lepsza, ale to kwestia dorzucenia prawie 60k w nowym etapie tej inwestycji, moim zdaniem chyba nie warto. Dzięki.

@Kutafonix215 Dzięki! Tym bardziej, że on ma właśnie cenę ze
Standardowo, w salonie z aneksem okno 2,55 (szer.) na 235 i w sypialni 130 (szer.) na 235.


@Antiax: Ja akurat jakiś mocno wyczulony na strony świata nie jestem, więc w sumie może nie do końca moja opinia ma jakąś wagę, ale widzę, że napisałeś, że zachód to +60k - wtedy absolutnie brałbym wschód jeśli te mieszkania poza tym się niczym szczególnym nie różną.

Metraż 42 vs 51m (niestety przez układ nadal
1. Ekspozycja wschodnia, czy zachodnia? Czy mieszkanie nie będzie za mało doświetlone po południu przy ekspozycji wschodniej? 2 piętro z 4.


@Antiax: mialem kiedys okna na wschod, bardzo wysokie pietro, w lecie dramat. Najcieplej w srodku bylo od 7 do 11, rano dawalo sie ugotowac. Zachod. Ale wez pod uwage czy nie rosna jakies wysokie drzewa itd
Ale okna na zachod i tylko na zachod tez maja swoje wady, w lecie
@DryfWiatrowZachodnich: Dzięki. Zachód i wschód wydają się mieć zatem tyle samo wad. To jest 2 piętro z 4 na wschodzie. Nowe budownictwo, mieszkanie od dziedzińca, ale nie ma placu zabaw ani nic. 4 piętrowy budynek, 5km od centrum Warszawy. Lokalizacja jest obiektywnie dobra.
@Antiax: wiesz, co do tej orientacji... Jak mialem okno na wschod to bylo mieszkanie pod samym dachem, jedenaste pietro, i naprawde po poludniu nie bylo ciemno, ale nie wiem czy jakbym byl powiedzmy 5 albo 10 kondygnacji nizej nie musialbym sie popoludniami doswietlac. 2 z 4... no nie wiem, naprawde.

Nowe budownictwo, mieszkanie od dziedzińca


@Antiax: szczerze to brzmi jak przepis na beznadziejna akustyke. I mam nadzieje ze deweloper w
@DryfWiatrowZachodnich: Nie no 2 piętro z 4 to myślę nie jest w ogóle porównywalna sytuacja do 2 piętra gdzie naprzeciw masz 7,8 albo 10 kondygnacyjny budynek.

W centrum „osiedla” będzie plac zabaw, nie w tej części gdzie w ogóle jest mieszkanie, bo to przy innych budynkach, a pózniej jeszcze dalej kolejny.

Generalnie dziedziniec wydaje sie dobra opcja jak dla mnie, bo alternatywa jest położenie przy ruchliwej ulicy, gdzie ruch samochodów jest
Nie no 2 piętro z 4 to myślę nie jest w ogóle porównywalna sytuacja do 2 piętra gdzie naprzeciw masz 7,8 albo 10 kondygnacyjny budynek.


@Antiax: tj wiesz, sasiedztwo sporo wyzszych ma znaczenie jak bezposrednio zaslania slonce i np nie pada bezposrednio bo mieszkania a by moglo, albo nie swieci "od tylu nad mieszkaniem" nad niskim budynkiem bo wysoki zaslania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Warto sie rozejrzec
@DryfWiatrowZachodnich: Jeśli dziś jest tam niski magazyn albo pusty teren to za kilka lat nigdy nie wiadomo co powstanie. Od dziedzińca tracisz prywatność na rzecz tego, że widok się nie zmieni.

Ja w swoim mieszkaniu mam salon od ulicy i nigdy więcej. Nawet teraz jest hałas.
@DryfWiatrowZachodnich:

szczerze to brzmi jak przepis na beznadziejna akustyke. I mam nadzieje ze deweloper w porzadku, by nie bylo sytuacji ze po kupieniu okaze sie ze slychac sasiada 2 mieszkania dalej, albo ze izolacja cieplna jest tak slaba ze jak ponizej stoi mieszkanie puste trzeba grzac serio ostro


możeć rozwinąć, jaki wpływ na te rzeczy ma mieszkanie od strony dziedzińca?
@mklaudia: Troche nie do konca precyzyjnie sie wyrazilem.
Dziedziniec - przestrzen dosc zamknieta, troche studnia, na niskich pietrach halasy moga sie odbijac.

Inna mysl, izolacja termiczna i dzwiekowa - im bardziej cienkie sciany tym lepiej przenosi sie dzwiek, a z tego co zauwazylem w nowym budownictwie w porownaniu do ocieplonych klockow PRL jest pod tym wzgledem czesto naprawde slabo