Wpis z mikrobloga

Zamierzam sprzedac dom i kupić mieszkanie, i mam pytanie techniczne dotyczące transakcji, czy jest jakieś ryzyko pomyłki podczas robienia przelewów? Słysżałem kiedyś że pracownik banku pomylił jedną cyferkę i przelał 800k na niewłasciwe konto, a potem nie dali rady tego odwrócić. Czy taki scenariusz jest możliwy? Do tej pory robiłem transakcje tylko w USA gdzie wszystko jest zabezpieczone i ubezpieczone, i nie ma możliwości żeby coś stracić z powoidu pomyłki, a w Polsce jak jest?

#nieruchomosci #inwestycje #krakow #mieszkanie
  • 18
@laporte: kilka razy zdarzyło mi się wklepać złą cyferkę i był komunikat że niepoprawny numer konta także chyba trzeba mieć sporego pecha by zrealizować taki przelew
stary zastanow sie

jakby bank zle przelal twoje 800k i powiedzial nie mamy pana pieniedzy i co nam pan zrobisz


@kierowcaautobusuofficial: Pytam bo nie wiem, a przecież w Polsce jeśli obcy weźmie pożyczkę w banku na Twój pesel to Ty musisz spłacać. To jest coś nie do pomyślenia w USA, żeby klient był obciążony pomyłką banku, dletego pytam o te przelewy bo się martwię że tak jak z tymi lewymi pożyczkami
@laporte: przed przejściem do realizacji takich planów zadbaj o logistykę i dokładnie przeanalizuj sobie ofertę polskich banków pod kątem dostępności przelewów na duże kwoty oraz podejścia do klienta - w kilku sam ustawisz taki duży limit i zlecisz przelew z pomocą bankowości internetowej (ja na tą chwilę polecam Alior Bank albo mBank), a w innych mogą pojawić się różne ograniczenia co do maksymalnej wys. kwoty przelewu oraz losowe problemy (włącznie z
Proceder z braniem kredytu na PESEL już dawno się skończył. W większości przypadków to bank odpowiada za wydanie decyzji kredytowej >nieuprawnionej osobie.


@peszek_leszek: Dzięki za konkretną odpowiedź, to mi poprawiło humor :)
@laporte: czy przypadkiem w numerach kont nie ma sumy kontrolnej, co jeszcze bardziej zmniejsza prawdopodobieństwo pomyłki? By trzeba było się już grubo pomylić, nie tylko jedną cyfrę, żeby taki przelew przeszedł.