Wpis z mikrobloga

Dziedzictwo Hogwartu 8/10.
Fabuła i kilkanaście zadań pobocznych skończone.
Gierka super. Jak to w zwyczaju na początku była nuda. Po kilku misjach gra się rozwinęła i jako fana HP bardzo mnie wciągnęło.

Na plus nauka czarów, zwiedzanie otwartego i rozbudowanego świata, walka z przeciwnikami, pozyskiwanie zwierzaków, latanie na miotle.
Na minus trochę fabuła, dziwne dialogi, czasami grafika zawodziła.

Największe wrażenie wywarl na mnie otwarty świat. Latałem sobie po całej mapie i walczyłem z przeróżnymi stworami i znajdowałem różne przedmioty. Najlepsze było jak wszedłem do jakieś krypty pod jedną wioską i odkryłem bardzo dużą kopalnie. Wiele było takich miejsc.

Grę chyba sprzedam.

Co teraz pograć? Myślałem nad The Last of Us.
Zaliczone już mam God of war Ragnarok, Wiedzmin 3, Cyberpunk, teraz Hogwart Legacy.
#playstation #playstation5 #ps5 #gry #konsole #hogwartslegacy #dziedzictwohogwartu
Pobierz kopek - Dziedzictwo Hogwartu 8/10.
Fabuła i kilkanaście zadań pobocznych skończone.
G...
źródło: 18788852eb489-screenshotUrl
  • 47
@kopek: na mnie największe wrażenie sprawiło to, ze mogłem swobodnie sobie wlecieć na miotle do hogwardu i faktycznie tam wylądować i zacząć zwiedzać

może dawno nie grałem w open-worldy ale byłem przyzwyczajony, że w innej grze jak bym próbował przejść z jednej lokacji do drugiej np. otoczenie/budynek to spotkał bym się ze ścianą i musiał bym grzecznie wylądować poza budynkiem i wejść przygotowaną specjalną bramą

ale fakt, po ogarnięciu pierwszej połowy
@kopek The last of us zdecydowanie polecam.

Evil within mi się bardzo podobały oba. Teraz Elden ring mnie wciągnął.

jak masz plusa to do maja jeszcze masz szansę odebrać gry z Playstation collection:
Bloodborne, Days Gone i Uncharted 4. Jak nie masz jeszcze TLOU to w collections jest remastered też za darmo.
Jak dla mnie to początek był fajny a im dalej w las tym większa nuda.


@sm_m: O to to. Ja jestem w połowie fabuły mniej-więcej i już totalnie mi się nie chce grać, bo wszystkie misje są robione na jedno kopyto, a sama historia też średnio wciąga. Fajnie pokazany Hogwart, soundtrack też świetny, ale gameplayowo i fabularnie Hogwart's Legacy to słaba gra.
@damienbudzik
Historia jest sztampowa i przesadnie cukierkowa. Jedyny wątek, który mnie zainteresował to czarna magia z Sebastianem - jedyna poboczna historia, która miała choć odrobinę dojrzałości fabularnej. System walki na pierwszy rzut oka wydaje się dość przyjemny, ale oparcie defensywy na unikach w świecie czarodziejów jest wręcz absurdalne. Wszystko sprowadza się do robienia fikołków i spamowania czarami w odpowiedniej kolejności.

Nie rozumiem zachwytu nad tą grą. To nudny, powtarzalny erpeg, który nie
@Kantar: nie, nie można odsprzedać cyfrowej gry bo jak niby?

beznadziejny wątek główny

@Cyderek: no przykra sprawa, dla mnie mogłoby jej w ogóle nie być i byłbym zadowolony bo muzyka, klimat i reszta mi to rekompensuje.
Nie każda gra musi być napisana i zagrana jak TLoU czy Red Dead Redemption
Jak ktoś jeszcze nie grał to najlepiej na początku pchać główny wątek aż do odblokowania zwierzaków i dopiero zabrać się za znajdźki itp. bo gra jest bardzo liniowa jak na rpg i jest dużo niewidzialnych ścian.
@kopek: Ciekawe, ja nam całkiem odwrotne wrażenie. Pierwsze pare godzin to był banan na twarzy i takie "wow, ale super". Każde nowe pomieszenie i zaklęcie cieszyło. Niestety im dalej w grę tym bardziej różowe okulary opadały.

Największym aututem tej gry jest piękny zamek i okolice. Zwiedzanie na miotle daje dużo frajdy, ale szybko dopada nas uczucie pustki i samotności. Uczniowie gadają z nami tylko w czasie zadań. Zadania poboczne mają za