Wpis z mikrobloga

Skoro zarówno Rosja zaprzecza* ludobójstwu w Katyniu jak i Ukraina zaprzecza ludobójstwu na Wołyniu -
a jednocześnie skoro to Rosja jest teraz wrogiem Polski, a Ukraina nie jest:

- to nasuwa się pytanie jak uzasadnić częste spamowanie tylko Wołyniem przez niektóre osoby? Przecież to nielogiczne zachowanie - chyba, że ktoś chce działać na rzecz rosyjskich interesów.

Jest ktokolwiek z licznych osób ze wspomnianej grupy podjąć merytoryczną dyskusję? Bo jeżeli nie to znaczy, że spamując Wołyniem świadomie działacie na korzyść Rosji. Oczywiście jest też grupa osób, które w wyniku relacji o Wołyniu utraciły możliwości racjonalnej oceny - rozumiem to.

* radzę się doinformować zanim ktoś napisze, że ''Rosja się przyznała''. Rosja kiedyś w chwili słabości się przyznała do przestepstwa niskiego stopnia, wręcz pospolitego. Zaprzecza ludobójstwu, zbrodni przeciwko ludnosci i odmówiła uznania zabitych za ofiary represji.

#ukraina #rosja #historia
  • 33
  • Odpowiedz
@szurszur:
Nie chce być tutaj adwokatem Rosji, irytuje mnie tylko twoja pewność siebie, że logika w tej wypowiedzi jest po twojej stronie.

Zbrodnie na polskich jeńcach były w Katyniu, Kalininie (Twer), Charkowie, Kijowie i Mińsku.

Katyń i Twer są
  • Odpowiedz
@szurszur:

Bo jeżeli nie to znaczy, że spamując Wołyniem świadomie działacie na korzyść Rosji.


Co Rosja ma wspólnego z Wołyniem? Dlaczego walkujesz temat Wołynia? Chyba normalne, że wpisy o Wołyniu ludzie tagują Ukraina
  • Odpowiedz
@szurszur: W Katyniu ginęła elita polskiego społeczeństwa a pamięć o nich pielęgnują ich inteligentni i patriotycznie nastwieni bliscy oraz krewni. Na Wołyni gineli niepiśmienni chłopi przymierający głodem wiosną, pamięć o nich pielęgnują pseudokibice z Ziem Odzyskanych, którzy niewiele rozumieją z otaczającego ich świata.

  • Odpowiedz
  • 0
@oydamoydam: O jest już pierwszy. To Rosja jest oficjalnym spadkobiercą ZSRR.

Czy Ukraina przeprosiła za zbrodnie w Kijowie i Charkowie?


@oydamoydam: No tak samo jak oficjalnie Rosja nie przeprosiła. To nic nie zmienia w mojej logice.
Zacznij pisać na temat a nie robić fikołki aby wybielać Rosję.
  • Odpowiedz
  • 2
@Aquamen: Wpisy w których nie ma merytorki a wyłacznie nerwowy atak personalny bede usuwał aby nie zaciemniac tematu, bo czesto tak trole robicie. Jestes w stanie dyskutowac na poziomie - zapraszam.
  • Odpowiedz
@szurszur: odpowiedź na moje pytania bo już zaczynasz brylować i usuwać komentarze. Zapraszasz do dyskusji by unikać dyskusji.Zacznij pisać na temat a nie robić fikołki aby wybielać Ukrainę.Jestes w stanie dyskutowac na poziomie - zapraszam.
  • Odpowiedz
Rosja jest oficjalnym spadkobiercą ZSRR.


@szurszur: Tak samo jak Polska jest spadkobiercą I Rzeczpospolitej, ale nie przeszkadza to mówić Ukraińcom, że I Rzeczpospolita podobnie jak ZSRR były państwami wieloetnicznymi i nie były państwami tylko polskimi i rosyjskimi, ale także i ukraińskimi.

Ukraińcy przyznają się do osiągnięć i zwycięstw ZSRR to dlaczego nie przyznają się do
  • Odpowiedz
  • 1
@Aquamen: Dlaczego mam odpowiadac we własnym temacie na pytania osoby, która unika dyskusji na temat jaki ustaliłem?
Piszesz nie na temat, wiec bede to ignorował.
  • Odpowiedz
  • 1
@oydamoydam: Powtarzam jeszcze raz- Twoje wrzutki nijak sie mają do logiki mojego wpisu jaką kwestionujesz.

Zacznij wreszcie pisać na temat, bo to nie jest temat ; ''dlaczego Rosja nie przyznaje sie do'' dlatego Twoje pytanie ''dlaczego Ukraina nie przyznaje sie do...'' jest spamem wrzuconym aby wybronić Rosję.
  • Odpowiedz
jest spamem wrzuconym aby wybronić Rosję.


@szurszur: Ja nie bronię Rosji, ja oskarżam też Ukrainę.

Do dzisiaj cieszą się, że ZSRR zdobył dla nich Lwów i wypędził z niego Polaków.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja nie bronię Rosji, ja oskarżam też Ukrainę.


Do dzisiaj cieszą się, że ZSRR zdobył dla nich Lwów i przepędził z niego Polaków.


@oydamoydam: To se zrób swój wpis do oskarżania a tu pisz na temat zadany w 1 wpisie. Czy się cesza to sprawa dyskusyjna. Nawet Wjatrowycz kilka lat temu promował narrację, że 17 wrzesnia to negatywna data. Ciesza sie w Białorusi.
  • Odpowiedz
Czy się cesza to sprawa dyskusyjna. Nawet Wjatrowycz kilka lat temu promował narrację, że 17 wrzesnia to negatywna data.


@szurszur:

Jeśli chodzi o Lwów to Ukraińcy uważaja, że włączenie go do ukraińskiej sowieckiej republiki było dziejową sprawiedliwością. Co ciekawe to Putin wciąż powtarzał, że Lwów to polskie miasto. Ukraińcy nigdy tak nie mówią o Lwowie, nawet kamienice w centrum, na starym Rynku nazywają
  • Odpowiedz
  • 1
@oydamoydam: Zestawiasz ocene 17 wrzesnia na Ukrainie czy Litwie z Białorusią, która w ten dzień ustaliła swoje swieto narodowe?
No to zestaw Białoruś z tym. O tak to się cieszą na Ukrainie.

Przewodniczący Werchownej Rady Andrij Parubij chce wspólnej polsko-ukraińsko – litewskiej proklamacji upamiętniającej agresję sowiecką na Polskę z września 1939 roku, której następstwa – jak ocenił – odczuwalne są w tych trzech krajach do dziś.
  • Odpowiedz
@szurszur Dla mnie ma to sens, bo Ukraina ma prounijne aspiracje. W zachodniej kulturze nie ma miejsca na gloryfikację zbrodniarzy.

Dodatkowo w Polsce przebywa blisko osiem milionów obywateli Ukrainy, to robi różnicę.
  • Odpowiedz