Wpis z mikrobloga

Jak szybko powinien reagować termostat, który ma trzymać np. 85 stopni? To znaczy, przy jakiej temperaturze otworzy się i zamknie całkowicie, bo chyba nie jest to idealnie 85 stopni? Np. płyn osiąga 86 stopni, termostat otwiera się i przy ilu stopniach powinien się zamknąć całkowicie?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 11
@Varumax: to jest cześć mechaniczna. Otwiera się kilka sekund i tak samo zamyka. Zapewne każdy producent ma podobnie ale może się trochę różnić. Jak dasz mu od razu dużą różnicę to robi to kilka sekund. Jak małą to powoli reaguje.
@------: @neerg_ylno @PiotrFr 5 stopni to by mi się zgadzało ze wskazaniami. Trochę zgłupiałem, bo w samochodzie jest wskaźnik cyfrowy z zaznaczonymi 90 stopniami, termostat ma trzymać 83 stopnie co już daje dziwne wskazania. Wskazania zmieniają się bardzo dynamicznie chyba przez wskaźnik cyfrowy. Podłączony komputer pokazuje, że termostat zamyka się czasem dopiero przy 76-77 stopniach.
@------: Tak, o dzisiejszych, np. 10 stopni na zewnątrz. Zamówiłem Verneta, bo nic innego znanego nie ma do wyboru.
Przykładowe zdjęcie zegarów, o jakie mi chodzi i akurat wskazują 83 stopnie. Na normalnym zegarze wskazania stałyby w miejscu, na nim często spadają o połowę prawie.
Pobierz Varumax - @------: Tak, o dzisiejszych, np. 10 stopni na zewnątrz. Zamówiłem Verneta,...
źródło: 3QAAAgN4tuA-480
@Varumax: w dzisiejszych czasach termostatu nie zakłada się przed wygotowaniem go kilka razy w garnku z wodą bo spora część potrafi się #!$%@?ć już po pierwszym użyciu a do starszych aut czasami lepiej założyć używkę z demontażu, zwłaszcza jeśli da się go rozebrać i wymienić uszczelnienia