Wpis z mikrobloga

Mam taki problem. Po aktualizacji mój portfel Ledger Live przestał kompletnie działać - #!$%@? sie zaraz po uruchomieniu. Samo urządzenie (nano S) wydaje się być okej. Teraz pytanie - jak odinstaluję Ledger Live i zainstaluję ponownie, a nie mam tej kartki gdzie były 24 wyrazy, to jest szansa na odzyskanie dostępu? #bitcoin #kryptowaluty #ledger #eth
  • 18
@fledge: Aktualizacja na Ledgerze (czy innym prtfelu) zawierającym środki jest czystą głupotą. Prawdopodobieństwo, że coś się stanie jest bardzo wysokie. To jak przechodzenie przez autostradę z zawiązanymi oczami. Trzeba mieć zapasowy portfel i przenieść na niego środki na czas aktualizacji, albo zapasowy Ledger na którym testuje się czy aktualizacja przebiega poprawnie. Sami amatorzy się pchają do zabawy...
a nie mam tej kartki gdzie były 24 wyrazy, to jest szansa na odzyskanie dostępu?


@fledge: Nie, Ledger Live nie pozwoli ci odzyskać 24 wyrazów. Chociaż była jakaś aplikacja do weryfikacji, ale i tak musiałbyś je znać.
@fledge: nic nie ruszaj najlepiej tylko spróbuj zainstalować na czysto na innym komputerze i tam testuj, to będziesz wiedział czy wina aplikacji czy samego ledgera
@fledge: klucz jest zapisany w urzadzeniu i ledger live nie ma znaczenia. Mozesz zainstalowac na innym komputrze i do niego podpiac ledgerza albo podlaczyc do metamaska a pewnie sa i inne portfele ktore obsluguja ledgera.

Natomiast mireczki wyzej Cie jada ze nie zapisales 24 i maja racje bo chodzisz po bardzo kruchym lodzie bo urzadzenia lubia padac.
@fledge: Nie potrzebujesz Ledger Live (aplikacja desktop) do operowania portfelem, tylko samego urządzenia z firmwarem i sterowników na hoscie, które powinny dobrze działać. Spróbuj portfeli, które wspierają ledgera natywnie (do ETH https://frame.sh lub MetaMask). Jeśli Ci się uda podłączyć, to wygeneruj sobie nowy seed najlepiej z hasłem i go sobie gdzieś zapisz, a hasło zapamiętaj i przemigruj środki. Nie możesz polegać wyłącznie na sprzętowym kluczu bez kopii zapasowej.
  • 0
@gysnde: Problem taki, że środków nie mogę przelać, bo nie mogę wejść na Ledger Live. Na marginesie, wydaje mi sie ze problem jest tego typu, że mam Win7 a najnowsza aktualizacja chyba nie wspiera tego systemu. @banciur
@fledge: jak już możesz przelewać to zrób z tym porządek i zapisz tego seda z ledgera. To jest najważniejsze.
Utwórz portfel electrum na PC. Zapisz seda i przelej btc na electrum. Utwórz sobie portfel metamask na PC i też przelej wszystko na nowy adres. Potem resztę shitcoinów to przelej sobie na giełdę lub jak nie chce ci sie zakładać nowych portfeli to poprzelewaj wszystko na giełdę i zrób reset ledgera. Wygeneruj