Wpis z mikrobloga

Albo ruchasz ty, albo rucha ciebie świat. Na ile to prawdziwe słowa? Deprawacja JEST sposobem życia?
Innymi słowy że albo sam będziesz spełniał swoje marzenia albo ktoś zaprzęgnie Cię do spełniania jego? I że musisz być odpowiednio ogarnięty żeby jak np. podczas ściągania na klasówce, nie dać się złapać?
Jaką warstwę ochronną w sumie, mają osoby które zawsze były ponad tą normą chociażby powszechnego ściągania na sprawdzianach, zamiast tego uczyły się ponad miarę i na swój sposób i zakładały swoje przedsięwzięcia? Przecież właśnie są "porządne" i jedyne co mają to mądrość żeby wyprzedzać ruchy podłych i przebiegłych? Czy każdy jest podły i przebiegły a przynajmniej powinien gdy może?
#pytanie #blackpill #makiawelizm #swiat #psychologia #rozwojosobisty
  • 10
@programista15cm: Tak tak, a ludzie to logiczne, racjonalne stworzenia, których zachowanie powinno się rozpatrywać przez pryzmat potencjalnych, najbardziej optymalnych działań i obiektywnej moralności.

Rozumiem, skąd takie myślenie może się brać, ale wystarczy dosłownie minimalna analiza ludzkiej natury, żeby uznać, że postrzeganie tak życia jest naiwne i nieprawdziwe.
@Eteres: a w którym miejscu ja napisałem, ze logiczne i racjonalne?

obiektywnej moralności


@Eteres: a nie oliwy z oliwek? XDDDDD

optymalnych działań


dla kogo?

Wy aspoleczni, przegrywy i tak dalej po prostu nie macie empatii - i nie mam na mysli przejmowania sie losem szczeniaczkow. Wy nie jestescie w stanie czytac innych ludzi, ich celow, zamiarow, potrzeb, EMOCJI - ktorymi sie kieruja.
Owszem czesc ludzi jest nieobliczalna, #!$%@? lub wrecz
@programista15cm: ja mam zdolność ,,czytania innych ludzi" i zupełnie inaczej widzę rzeczywistość niż Ty. Moim zdaniem to jeśli jesteś programistą faktycznie, znasz się na komputerach, a nie na ludziach, jak to zwykle informatycy zasiedzeni przed kompami i wpatrzeni w jakieś edytory cplusplus czy coś podobnego. Dla mnie świat to gra o sumie zerowej, a może nawet ujemnej, gdyż ludzie generalnie chcą tych samych dóbr, które są ograniczone, a możliwość ich pozyskania
@Ksut_Melodi: widze swiat w kolorowych barwach, bo moj interes, mimo wszelkich problemow, zamierza wypalic, bo nie mam guza mozgu,ktorego zdawalo sie, ze mam... Bo jade z małolatka do mnie na dzialke za 20 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam w tym zajebisty kontrast, bo przez wiekszosc zycia klepalem biede. Wielka niewiadoma bylo to czy wejde w ogole do IT. Do samego konca, az do mida mialem kosmiczne
@programista15cm: no to podziwiam Cię za Twoją niezłomność i dobrą osobowość. Szczerze i życzę szczęścia oraz wszystkiego dobrego.

Rynek też jest ograniczony, nie tylko rynek tzip, ten normalny też. Wszystko jest tak naprawdę ograniczone, a jeśli uważasz, że nie to znaczy, że jeszcze nie wiesz gdzie leżą granice. Najprostszy przykład to konkurencja na rynku i wykaszanie jednych firm z branży przez inne mocniejsze.
@Ksut_Melodi: Nie mam dobrej osobowosci cokolwiek mialoby to znaczyc. Bywalem okrutny, zdesperowany, zly, zazdrosny...
Dalem sie przeleciec dziewczynie kumpla - nazwijmy to bledem mlodosci, mialem 16 lat w koncu. Jak kazdy mam swoje wady i mam sie z czego spowiadac...
W pewnym momencie zrozumialem ze zwyklego wyrachowania, że najprosciej i najskuteczniej jest postepowac moralnie i z szacunkiem do innych. Jezeli Cie tylko na to stac i masz mozliwosci to zawsze oszczedzi
@programista15cm: a to jednak nie jesteś taki fajny skoro przeleciałeś dziewczynę kumpla (chyba byłego).
To z tym samobójstwem i poddawaniem się, że nie miałeś wyboru i dlatego nie jest to niezłomność to ja na to inaczej patrzę. Dla mnie nawet jak jesteś skazany na jakieś nieszczęścia to walka z nimi i wytrwałość są już same w sobie godne podziwu. Czy miałeś wybór czy nie, ma tu dla mnie mniejsze znaczenie. Też
Mam też pytanie dlaczego wolisz tych drugich ludzi?


@Ksut_Melodi: bo są bardziej przewidywalni i bo robią tak, bo tak zdecydowali.

Nie chcę sie wybielać, ale ona obskoczyla wszystkich kolesi w tej ekipie, potem była z jednym i odeszła do jeszcze innego. Ja miałem odrobinę więcej RiGCzu. Cala ta ekipa i tamtejsze akcje o to () ale dalej sie kumplujemy, kajalem sie, bo wyrzuty sumienia nie dały mi