Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam pytanie odnośnie ostatniej zmiany w przepisach o punktach karnych i kursach je redukujących - czy jeżeli te przepisy wejdą w życie to czy prawo będzie działać wstecz? Mam na myśli taką sytuację - dostaje w lutym tego roku 4 punkty, które są ważne przez 2 lata od opłacenia mandatu, nowelizacja wchodzi w życie na jesień tego roku, która mówi, że punkty kasują się po roku czasu - PYTANIE - czy te moje 4 punkty skasują się również po roku czy tak jak było przed nowelizacją dopiero po dwóch latach? Czy na ten moment jest to pytanie z d*py, bo nikt tu nie jest wróżką?? #prawojazdy #polskiedrogi #mandat #mandaty #punktykarne #prawo #drogowka #policja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
@majk_emigrant: ta. Jakos mnie nie wzrusza medialna papka. Rządzą Ci czy tamci... Pamiętam jeszcze aws i sld... Zawsze ta sama narracja w mediach dla zwierząt

Jak to mówił wujek Stalin;
Ludzie (motywy) się zmieniają, a strach jest ten sam.

Pielęgnuj w sobie strach, dla mediow to jest chleb
@majk_emigrant: nie chce wchodzic w dyskusje filozoficzna, choc jak widac relatywizm jest mi bardzo bliski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prawo podatkowe zawiera w sobie taka nature, ze niejasnosci sa rozpatrywane na korzysc podatnika. Nie wiem czy to jest punkt wyjscia czy nie. Z obiektywnego punktu widzenia masz racje, pisdowcy lecoo w huya...

Ale inna jest sytuacja, kiedy robisz taki fikolek na prawie podatkowym i to z korzyscia
@programista15cm: Panie programista chciałeś przykład kiedy prawo działa wstecz i taki przykład dostałeś, nie prosiłeś o przykład kiedy prawo działa wstecz z niekorzyścią. Poza tym przykład z polskim niedowładem jest bardzo dobry, bo ten jest z korzyścią dla podatników (choć nie wszystkich - stąd urzędy robią dodatkową symulację, jaki podatek byś zapłacił, gdyby obowiązywały przepisy z I połowy 2022 i jeśli są korzystniejsze to stosują to rozliczenie), a te przepisy, które
@fruziazuzia: myslalem, ze dostatecznie jasno sie wyrazilem na temat uznaniowosci, relatywnosci i absolutności

nie pytaj, bo jak urząd to zinterpretuje, to na pewno na swoją korzyść.


@fruziazuzia: jak znam temat tylko z obszaru IT... to jest jak zawsze. Zalezy od klimatu i narracji. Zawsze w IT robili na reke ludziom, teraz to sie zmienia.
oczywiście, ze nie dziala wstecz.


@programista15cm: Oczywiście, że korzystne zmiany w prawie karnym działają "wstecz". Np. jak według nowych przepisów coś przestaje być przestępstwem, to osoby odbywające karę za to w tym samym momencie wychodzą z więzienia. Patrz sprawa Trynkiewicza - był prawomocnie skazany na karę śmierci, zlikwidowali tę karę, to mu zamienili na więzienie, bo zmiany korzystne działają "wstecz".

Ogólnie nie ma wbrew ludowym legendom jakiejś ogólnej zasady nie działania
Odpowiedź anonimowego użytkownika:

czy prawo będzie działać wstecz?


W normalnym państwie to nie powinno działać. Jednak w naszym obesranym batustanie to zależy. Jak obywatel ma zyskać to nie działa, jak ma rząd na tym tylko zyskać to zadziała.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
Odpowiedź ✨️ autora wpisu:

@programista15cm: @majk_emigrant: @fruziazuzia: @DerMitteleuropaer:
No to panowie już wszystko jasne, źródło informacji to sam autor tej nowelizacji

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8699339,punkty-karne-kasowanie-prawo-jazdy-przepisy-kierowcy.html


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord