Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie pedałów i butów SPD. Obecnie jeżdżę w butach MTB z spd, które są dość ciężkie, do tego pedały shimano m520. Czy zmiana na pedały typowo szosowe SPD-SL oraz typowo szosowe buty będzie odczuwalna? Chodzi mi głównie o wagę butów. I czy dużo ciężej wpiąć się w takie pedały oraz chodzić w takich butach?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
#rower #szosa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@awalocke: najgorsze to jest przyzwyczajenie się, że można wpinać się tylko w jedną stronę, chodzi też się tragicznie, kiedyś szedłem chyba 40 minut na pociąg, bo flaka złapałem, to tragedia była ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@awalocke: chodzisz mordzia na pięcie, żeby nie niszczyć klocków w butach, bo to nie jest obuwie do spacerowania w niedzielę do kościoła, pozatym stawanie na klockach nie jest przyjemne dla stopy jakby nie było, wpinanie nowych klocków w nowe pedały zazwyczaj jest odrobinę cięższe, a przynajmniej takie było, kiedy jeszcze byłem normalnym człowiekiem z aspiracjami sportowymi, czyli bardzo dawno temu xD, no ale jak ciężko wchodzi to przynajmniej samo się
  • Odpowiedz
@awalocke: Wpiąć się ciężej bo są jednostronne. SPD sl mają większą powierzchnię oparcia buta i mniejszy luz roboczy.

Chodzi się źle, ale w zależności czy to spacer z gumą czy zejście po schodach trzeba Sobie opracować technikę chodzenia.
  • Odpowiedz
  • 0
Rozumiem i dziękuję za odpowiedzi :). A co z osiągami? Lżejszy but zmieni dużo? Stanę się nagle demonem prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
@awalocke: a Ty jeździsz coś sportowo, czy tak bardziej rekreacyjnie mordzia? Według mnie i moich dawnych przekonań które mi trener wpajał, to bardziej ciężki trening i sumienne podejście do tego tematu było odpowiedzialne za wyniki, sprzęt to raczej drugoplanową rolę odgrywał, ale tak jak mówiiłem, to dawno temu było.
Z fartem
  • Odpowiedz
@awalocke: ja na szosie jeżdżę w butach mtb i m520 :] chodzę jak człowiek z godnością a nie jak kaczka. Co do przewagi butów spd-sl nad spd to tak są, w ultrapeletonach u prosów, dla nas szarych kręciołków oprócz wyścigowego wyglądu i stylówki tak naprawdę nic nie zmienią.
  • Odpowiedz