Wpis z mikrobloga

Szukalem tego smiertelnego wypadku Breena ale oczywiscie na yt same oszukancze filmiki ale ja nie o tym. Znalazlem cos innego. Dla mnie to jest nie pojete, ze ludzie w 2023 roku stoja bez zadnego zabezpieczenia metr od samochodu ktory pruje droga polna przez las ze 150-200 km/h. Jeden maly blad i z tych ludzi jest papka. Ja to sie dziwie, ze podczas kazdego rajdu tam nikt nie ginie. Na kazdym kroku mania bezpieczenstwa, ze ostatnio banda idiotow probowala przeforsowac nakaz jazdy w kasku na rowerze a tutaj idziesz sobie na rajd bez zadnych zabezpieczen i na wyciagniecie reki masz samochod ktory leci jak szalony. Tak, wiem robisz to na wlasne ryzyko, chcacemu nie dzieje sie krzywda ale w dalszym ciagu dla mnie to jakas abstrakcja. Cos tak mi sie wydaje, ze jak w koncu kiedys dojdzie do tragedii, ze rajdowka poleci w ludzi i bedzie duzo trupow to sie skonczy takie frywolne stanie obok trasy rajdu.
#f1 #rajdy #wrc
JulianGangol - Szukalem tego smiertelnego wypadku Breena ale oczywiscie na yt same os...
  • 14
Ja to sie dziwie, ze podczas kazdego rajdu tam nikt nie ginie.


@JulianGangol: o to właśnie chodzi, tak się odbywają rajdy, nikt nie ginie (ostatni kibic chyba zginął na Rajdzie Monte Carlo, 2017), ludzie chodzą, oglądają, cieszą się radami,
ale ktoś zza komputera zauważa problem i zaczyna lamentować o wielkim niebezpieczeństwie :)

gdyby było to takie niebezpieczne to by ginęli kibice co odcinek specjalny a jednak nic się takiego nie dzieje,
@JulianGangol:

leci jak szalony.


nie leci jak szalony, gdyby leciał jak szalony to by trzech zakrętów nie przejechał,

jakas abstrakcja


pora wybrać się na rajd :) polecam WRC, auta robią największe wrażenie

frywolne stanie obok trasy rajdu.

jak pisałem wyżej, to są miejscówki "na dziko", te oficjalne są z dystansem od trasy

w koncu kiedys

kiedyś może w końcu :D
toż to dyskusja jak przy wielkanocnym stole z wujkiem Staszkiem :D
@JulianGangol: tak trochę wysryw szczerze mówiąc. Jakoś gór nie zamykamy a tam co roku ginie i łamie się masa ludzi bo się osunęli/spadła lawina/cokolwiek.
Oznaczone miejsca widokowe na trasach, odcinki w miastach itp są zawsze dobrze ogarnięte. Miejsca na trasie 5km od jakiejkolwiek cywilizacji są zajmowane przez pojedynczych ludzi którzy zwykle wiedzą gdzie mogą stać a gdzie nie. I tak, wypadki się zdarzają, nie ma roku żeby jakiś kibic nie stanął
@puexam: tir jedzie na wprost droga ktora jest idealnie rownym asfaltem i widzi jak ona wyglada daleko do przodu a nie rajdowka non stop skrecajac, nie znajac jakiej jakosci w danym miejscu jest jakas polna sciezka i do tego to ile w danym momencie ma jechac podaje mu z kartki pilot. Co do kasku nie interesuje mnie co ci daje i czy warto zakladac tylko chodzi o sam fakt ze ci
@JulianGangol: no tylko ze szansa ze rajdowka tak po prostu pojdzie w ludzie jest marna. Nie stoi sie na zewnetrznych zakretow, na ladowaniach hopek i mozna byc stosunkowo blisko. Wiadomo ze ryzyko zawsze jest, ale no te samochody naprawde sie precyzyjnie prowadzi, wiec ryzyko jest tam gdzie mozna przesadzic.
Oznaczam kazdego kto sie wypowiedzial w temacie. Czesc z was bagatelizuje sprawe, ze przeciez nic sie niebezpiecznego nie dzieje i ze w ostatnim czasie nikt na rajdzie nie zginal. To wrzucam swiezego crasha Breena z 2023 ktorego samochod poszedl w ludzi i o malo calej grupy nie staranowal. Blad byl niewielki i wydawalo sie, ze nic takiego sie nie stanie ale jednak bylo o krok od tragedii.
@wolviex: @Verdino @blobbix @
JulianGangol - Oznaczam kazdego kto sie wypowiedzial w temacie. Czesc z was bagateliz...
t na rajdzie nie zginal. To wrzucam swiezego crasha Breena z 2023 ktorego samochod poszedl w ludzi i o malo calej grupy nie staranowal. Blad byl niewielki i wydawalo sie, ze nic takiego sie nie s


@JulianGangol: No wlasnie tak srednio poszedl w ludzi, poza tym stali tam gdzie na pewno sa zalecenia by sie nie pakowac. Byla mini hopka, za takimi rzeczami sie nie stoi. Do tego na zewnetrznej zakretu