Wpis z mikrobloga

Czyż religia nie jest źródłem zła? Drażni mnie ta cała apologetyka, że biblię trzeba interpretować. Powinno się brać dosłownie. Namawianie do przemocy za nie święcenie dnia świętego, czy też jak w koranie - Zrzucanie z najwyższego punktu w mieście za bycie homoseksualistą, czy ktoś to uważa za dobre? No jeszcze jak osoba przeżyje upadek, to kamyczki polecą gratis. Zobaczcie, ile zła dzieje się przez religię i przez ślepą wiarę. Na pewno nie każdy taki jest, jakbym miał wybierać między chrześcijaństwem a islamem, to już wolałbym żeby zostało chrześcijaństwo, ale najlepiej jakby w ogóle żadnej nie było. Bo czy chrześcijanie, świadkowie jehowy, islamiści, inne takie. Może nawet po tym jak pozbędą się tego wirusa wiary, tego iście prawdziwego wrzodu na tyłku, to bardzo często jakaś uraza w psychice może pozostawać. #religia #wiara
  • 24
@Oliwia5255_-: Wina starszych pokoleń, ciągłego wpajania młodym, brak samodzielnego myślenia. Dlatego polecam każdemu przeczytanie biblii, bo wtedy jak się umie myśleć samodzielnie, to ma się już wątpliwości :) Na szczęście coraz więcej ludzi od tego absurdu już odchodzi, ale też nie wszędzie. fani allaha dalej się wysadzają i ucinają głowy niewiernych :D
@RiverStar: Opisałeś skrajne przypadki. Nie Można w jednym poście uznać, czy religia jest zła, czy dobra. Tu nawet nie chodzi o samą religię, a o jełopów, którzy źle ją interpretują albo naginają pod swoje "widzimisie" . Osobiscie poznałem wspaniałych ludzi, którzy byli chrześcijanami i zaopiekowali sie mną. Nie byli natarczywi, nie rozmawialiśmy w ogóle o religii. Jeśli chodzi o Biblie i inne Korany, to ich treści są zgapione z jeszcze starszych
@RiverStar: Kiedyś grałem w taką grę - Legacy Of Cain: Defiance. I to była #!$%@? szatańska gra. Po czasie intensywnego używania płyty CD niestety w kilku momentach owa gra już się nie chciała zbytnio wczytywać. Pech chciał, że raz przed save'em zawiesiła się na dobre. Wtedy – pamiętam jak dziś – zmówiłem pacierz do Jezusa na krzyżu, który wisiał w moim pokoju, "Aniele Boży, itd. itp." Niezła beka skoro dzieciak przywołuje
ja to w ogóle się zastanawiam jak osoba w XXI wieku może dalej wierzyć w bóstwa, chodzić do świętych miejsc i brać udział w tych cyrkach, modlitwy, spowiedzi itd XD


@Oliwia5255_-: Ta? Powiedz to prezydentom z całego świata, "elitom" i innym. Ty sie śmiejesz, a gdzieś tam jakiś wysoko postawiony bogacz odpie#dala jakieś rytuały ku czci swojego lub innego boga xD. Ile znanych i sławnych ludzi przyznawało sie do wiary w
Czyż religia nie jest źródłem zła?


@RiverStar: moim zdaniem nie.
Jeśli jesteś ateistą to religia jest pomysłem człowieka, więc źródłem tego zła które wspominasz jest i tak człowiek.
Jeśli jesteś wierzący w jakąs formę religii to ona pewnie też ma swoje definicje i wytłumaczenia skąd jest zło i dobro
@Mr_3nKi_: W wielu zdaniach się zgadzam, ale nie powiedziałem, że religia jest zła, tylko że jest ona źródłem zła, a to jest różnica. Są ludzie modlący się, dobrzy, którzy nikomu nie szkodzą. Gdyby nie było religii, to oczywiście zło by istniało, choć byłoby go znacznie mniej, gdyż nie byłoby popełniane w imię nieistniejących tworów, typu Bogowie. Ile to osób w średniowieczu cierpiało najboleśniejsze tortury? I nie wobec jakichś tam czyichś dóbr,
@pilot1123:

źródłem tego zła które wspominasz jest i tak człowiek.


No ta. A wszelkiego rodzaju biblie myślisz czemu mają służyć, dobru, czy złu? Bo atom... Może być wykorzystywany do elektrowni jądrowych i pomagać, lub wykorzystany w broni masowego rażenia. Religia większej ilości ludzi życie zrujnowała, niż ocaliła. Chrześcijaństwo nie jest jedyną, są jeszcze totalnie zezwierzęcone, że aż przykro iż w XXI wieku ludzie wierzą
@RiverStar: Również sie z tobą zgodzę, ale.. Właśnie o tym wspomniałem - o jełopach, którzy wiare/religie wykorzystywali do swoich celów. Mamy wolną wolę tak? Czy jeśli, ktoś (człowiek) karze mi zabijać za boga, to czy ta osoba, jest zła, czy religia, którą kompletnie nie rozumie i wykorzystuje do swojego widzimisię? To mnie najbardziej wk##wia. Przez tych jełopów zginęło wiele niewinnych ludzi posądzonych o różne śmieszne rzeczy i nie chodziło o to,
Religia większej ilości ludzi życie zrujnowała, niż ocaliła.


@RiverStar: religia była podstawą istnienia socjalnych społeczeństw, które dały początek cywilizacjom, normowała stosunki międzyludzkie, takie "detale" jak rodzina itd. Myślę że religia była konieczna do tego, żeby ludzkość znalazła się w tym miejscu które jest.
Chrześcijaństwo nie jest jedyną, są jeszcze totalnie zezwierzęcone, że aż przykro iż w XXI wieku ludzie wierzą


@RiverStar: Zawsze powtarzam, że na ziemi nie istnieje grupa ludzi nieskazitelnie czysta, bez skazy, bo jesteśmy tylko ludźmi. W każdej grupie znajdą sie dobrzy i źli ludzie.
Religia większej ilości ludzi życie zrujnowała, niż ocaliła.


@RiverStar: Gdy widzę takich wiejskich sebixów, prymitywnych Januszy w żonobijkach i ogólnie ten cały patologiczny element który to jednak co niedzielę chodzi do kościółka i bierze udział na czele procesji w boże ciało.. to zastanawiam się jakby się zachowywali gdyby religii nie było. Przecież takich małpiszonów już wtedy nic by nie powstrzymało przed kradzieżami, okazjonalnymi gwałtami czy uszkodzeniami sąsiada. Ciekawi mnie jakby się
Ciemnogród linczował, łamał kołem, palił na stosie czy topił, bo ktoś był czarownikiem czy wiedźmą :D


@RiverStar: No to też masz zły obraz średniowiecza, z amerykańskich filmów. Inkwyzycja w Hiszpanii notabene w renesansie nie działała na zlecenie Watykanu, czy w ogóle religia była tylko przykrywką, bo tak naprawdę pozbywali się z półwyspu Iberyjskiego żydów i muzułmanów i opozycję wobec króla na zlecenie i pod ochroną którego działali. Zaś generalnie inkwyzycja to