Wpis z mikrobloga

Mam możliwość odkupienia od znajomego f30 316d za grosze (przynajmniej do aktualnych cen BMW, lol)
Pierwsze co bym chciał zrobić po zakupie to remap na te ~180 KM które podobno są do wyciągnięcia z N47, a potem zobacze czy to zostawie dla siebie jako daily czy co dalej. Ma ktoś, słyszał ktoś coś? Dzięki za opinie.

#bmw #motoryzacja #chiptune #chiptuning
  • 28
@programista15cm: Z tego co kojarze to ok 60kkm, gdzie przy koncu juz byla dwumasa do wymiany i turbo sie pocilo, ale przeszła w kolejne ręce. (gdzie dalej po remoncie jeździ) Ale to w takim razie na standardowe wydatki przy BMW jestem przygotowany. Bardziej mnie zastanawia kwestia potencjalnej odsprzedaży, bo zakladam ze 316d nie cieszy się żadnym zainteresowaniem ze strony ludzi. No i jakiś potencjalny fun z jazdy bo jeśli zapewni to
@kolak68: nie wiem, nie znam się na żonglowaniu samochodami, bo mam na firmę i obowiązywała by rekojmia. Mam e39 i wiem ile pieniędzy kosztuje utrzymanie go w stanie, gdzie 100% funkcji auta działa, gdzie silnik nadal ma 100% mocy i ruchane jest 30-40 rocznie
@kolak68: N47 z takim przebiegiem to trochę ryzykowna sprawa, szczególnie jeśli olej był wymieniany oszczędnie albo małe usterki były dłużej ignorowane.

zastanow sie ile utrzymanie kosztuje, bo to nie jest kwestia 5k / rok


@programista15cm: jak auto jest zadbane to utrzymanie F3X to kwestia regularnego serwisu. Przez 40 kkm i 2 lata (nie od nowości) na F32 nie licząc opon wydałem z 2k na planowane serwisy + 1.5k na hamulce
@trololo55: jak moze wyjsc mniej jak kazda #!$%@? w tym samochodzie sie zaczyna od 1500zl?
Nie wyobrazam sobie zebys z warsztatu wyjechal z mniejszym rachunkiem, mojej matce za toyote auris sie nie zdarzylo mniej miec na fv

opony oczywiscie, ze wliczam
paliwo oczywiscie, ze nie
@trololo55: no skoro sie hamulce wymienia co 60kkm to jak mi chcesz mowic, ze wydales ledwo mniej niz 5k na auto przez 120kkm? Gdzie musiales dwa razy wymienic komplet?

14 razy musiales zmienic opony (kola?) liczac po 50zl to juz jest nastepne 700zl.
12 razy musiales kupic 6l oleju, chocbys lal specol to przeciez jest juz 1.5k za sam olej. (A gdzie filtry, wymiana...)
Amortyzatory ile? (co 80kkm)
zawieszenie w BMW
ze wydales ledwo mniej niz 5k na auto przez 120kkm?

na awarie wydałem nieco większą sumę


@programista15cm: czytanie ze zrozumieniem. Opon, oleju do tego nie wliczam, ale w sumie nie wyszłoby na pewno 5k rocznie, pewnie bliżej połowy tego.

Olej co 12-15k, już nie pamiętam ale poza aso to było coś koło 400zł, jedynie amorki przednie musiałem zrobić raz. Poza tym żarówki stopu, zamek drzwi za 450zł. Nic więcej się nie