Wpis z mikrobloga

@zielonykrul: Jesteś pewien? Bo wydawalo mi sie, że przychodnie muszą mieć podpisaną jakkąś umowe z innymi placowkami zeby moc korzystać z nfz . Czyli jesli ide do rodzinnego i daje mi skierowanie do demratologa, to nie moge pojsc z tym gdziekolwiek, tylko do konkretnej placówki
@essos: jak masz skierowanie do dermatologa to sam szukasz sobie lekarza który przyjmuje na nfz, nie ma czegoś takiego że lekarz rodzinny ci wybiera konkretnego lekarza do którego musisz iść. jestem pewny.
@essos: Wg NFZ badania zlecon na potrzeby leczeni w prywatnej przychodni nie są refundowane. Lekarz może ci dać i wtedy właściciel przychodni płaci za to z własnych przychodów, ale nie musi i może ci zgodnie z przepisami odmówić. Jak ci da to mozesz wykonać tylko tam gdzie dana przychodnia ma kontrakt.

@zielonykrul Nieprawda. Jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj.
@dr_Batman: sorry za tego buraka, ale mi chodzi o to że chłop idzie do dermatologa prywatnie,później idzie do rodzinnego na nfz po skierowanie na badanie krwi i robi badanie krwi na nfz i później wraca do dermatologa prywatnie.
@essos
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dr_Batman: A jesli dostaje skierowanie od lekarza rodzinneog do dermatologa, to moge to skierowanie to moge to skierowanie uzyc nawet kilkaset kilometrów dalej? Bo słyszlaem ze niby przychodnie mają jakies umowy podpisane z przychodniami do ktorych moga kierować na NFZ, czy cos takiego
@essos: Generalnie, przychodnie mają umowy gdzie mogą kierować na badania krwi i USG. Skierowanie do poradni specjalistycznej w tym do dermatologa możesz zrealizować w dowolnej placówce NFZ w całej Polsce. Chyba że jest ro w ramach opieki koordynowanej, ale wtedy dotyczy wybranych specjalności i jest to świeża sprawa. Więc faktycznie jest coś takiego wle w twojej sytuacji cię to nie dotyczy.