Wpis z mikrobloga

#narzedzia #pneumatyka #sprezarka #kompresor #warsztat #majsterkowanie

Mam marketowy kompresor bezolejowy marki stanley, chociaż podejrzewam, że to jakiś okrutny chińszczak. Sprzęt niestety po gwarancji. Wczoraj stwierdziłem usterkę zaworu zwrotnego (wypuszcza powietrze z powrotem do sprężarki). Wymontowałem i myślałem, że to jakaś typowa część, a tu niespodzianka. Większość zaworów zwrotnych to konstrukcje 3-przyłączeniowe (do zbiornika, do presostatu i do sprężarki). Tutaj presostat jest montowany bezpośrednio do zbiornika. Zawór zwrotny jest zatem liniowy - od strony zbiornika jest gwint 1/4", a od strony sprężarki 3/8" z montażem przewodu zasilającego na baryłkę - załączam zdjęcie.

Jedynie miejsce, gdzie udało mi się zlokalizować taki sam zawór to strona firmy Nu Air (która swoją drogą zajmowała się serwisem gwarancyjnym). Niestety aktualnie element nie jest dostępny i nie wiedzą kiedy będzie ( https://nutoolserwis.pl/index.php?id_product=116&controller=product&id_lang=1 ).

Ma ktoś jakiś pomysł jak tu sobie inaczej poradzić?
malanski - #narzedzia #pneumatyka #sprezarka #kompresor #warsztat #majsterkowanie

Ma...

źródło: Kompresor_zawór

Pobierz
  • 7
  • 0
@aarahon: nie wiem czemu na to nie wpadłem.... Jakoś wydawał mi się nierozbieralny, a teraz jak patrzę na zdjęcie to od razu widzę miejsce łączenia. Rozkręciłem, oczyściłem gumową część uszczelniającą i wstawiłem nową sprężynkę, bo stara przerdzewiała i pękła. Chwilowo działa - ciekawe na jak długo. Zauważyłem, że na tej gumowej części zaczynają się robić odkształcenia.... A więc mimo wszystko szukam jakiegoś alternatywnego rozwiązania, bo wcześniej czy później będzie trzeba ten
  • 0
@aarahon: zrobię dzisiaj fotkę i podeślę. Widziałem na allegro te zawory, które podlinkowałeś, tylko się zastanawiałem, czy uda się dobrać redukcje/przejściówki, żeby można było zamontować ten przewód zasilający na baryłkę.
@malanski Te kompresory że Stanleyem nie mają wiele wspólnego a ich typowa usterka to właśnie pęknięcie sprężyny w zaworze i zerwanie paska napędowego... Ja bym naprawił ten a w międzyczasie zamówił z Nu-air nowy zawór i niech go sporowadzają a najlepiej niech sprowadzą dwa bo też mam taki do naprawy.
  • 1
@silo1408: chwilo naprawiłem ten zawór - wstawiłem sprężynę od rowerowego szybkozamykacza do kół (delikatnie kombinerkami zmieniłem kształt, żeby ta gumowa uszczelka dobrze leżała). Samą uszczelkę porządnie wyczyściłem alkoholem izopropylowym, ale widzę, że robią się na niej odkształcenia, więc pewnie długo nie utrzyma szczelności (pomyślałem, że można jeszcze próbować dokleić kawałek gumy na czubku). Póki co naprawa jest skuteczna - kompresor już drugą dobę trzyma ciśnienie.

Dzwoniłem wczoraj do Nu-Air i okazało
@malanski Pasek dobierzesz bez problemu z innych. Zawor pewnie też się da ale nie szukałem i wolałem wziąć od nich. Ale jak już znajdziecie gdzie indziej to chętnie przytulę link do oferty. ( ͡º ͜ʖ͡º)