Wpis z mikrobloga

Ty durny jesteś? Na oficjalny dokument z Watykanu ty mi odsyłasz linka do YouTube? Nawet nie będę na niego klikał.


@UniversalHater: z KKK paragraf 1261
"Jeśli chodzi o dzieci zmarłe bez chrztu, Kościół może tylko polecać je miłosierdziu Bożemu, jak czyni to podczas przeznaczonego dla nich obrzędu pogrzebu. Istotnie, wielkie miłosierdzie Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni 52 , i miłość Jezusa do dzieci, która kazała Mu powiedzieć: "Pozwólcie
@witajswiecie: Przez 99% istnienia KK stano na stanowisku, że nieochrzczone dzieci nie idą do Nieba, no ale współcześnie KK próbuje manipulować własnym przekazem oraz historią, bo ludzie są nieco bardziej oczytani i nie wystarczy im już rzucić kilka zdań z Biblii, aby ich ogłupić.

Kościół nie potrafi sprostać wyzwaniu, którym jest człowiek oczytany i pragnący prawdy, gdyż źródłem Kościoła jest strach i głupota ciemnych ludzi.
Przez 99% istnienia KK stano na stanowisku, że nieochrzczone dzieci nie idą do Nieba, no ale współcześnie KK próbuje manipulować własnym przekazem oraz historią, bo ludzie są nieco bardziej oczytani i nie wystarczy im już rzucić kilka zdań z Biblii, aby ich ogłupić.


Kościół nie potrafi sprostać wyzwaniu, którym jest człowiek oczytany i pragnący prawdy, gdyż źródłem Kościoła jest strach i głupota ciemnych ludzi.


@Europejczyk_UE_Moja_Ojczyzna: znaczy co do zasady, mi również
@OddajButa123: i to jest właśnie najzajebistrze w naszej wierze. Niby jest w #!$%@? zakazów: tego nie, tak nie można, nie poruchasz, nie pochlasz, etc. Ale tak naprawdę to możesz sobie żyć jak chcesz bo potem tylko cyk do spowiedzi, kapłan zapuka w drewienko, trzy zdrowaski i jesteś wyresetowany na wypadek śmierci. To się nazywa milosierdzie
Z ciekawostek to dopiero Benedykt wydał aktualizację uniwersum, wcześniej szły do Limbo, ale teraz już idą do nieba. Zawsze mnie zastanawiało czy to znaczy że te co wcześniej trafiły do Limbo zostały wypuszczone wraz z aktualizacją czy już muszą tam zostać bo się nie załapały na nowy program?

@Lynxu: A wiesz, że czas ziemski inaczej się ma do rzeczywistości grobowej i mówi o tym sama Biblia?