Wpis z mikrobloga

śmieszne, ale w 100% zgodne z biblią i naukami kościoła xD

@Kryspin013: lol przecież kościół nie lubi Biblii, nie czyta i nic to co naucza nie ma nic wspólnego z Biblią. Spowiedź? Pokuta? Piekło? To sami wymyślili. Albo teraz te jajka i zajączki. Co to ma wspólnego z Jezusem i Biblią?
  • Odpowiedz
  • 1017
@UniversalHater: Z ciekawostek to dopiero Benedykt wydał aktualizację uniwersum, wcześniej szły do Limbo, ale teraz już idą do nieba. Zawsze mnie zastanawiało czy to znaczy że te co wcześniej trafiły do Limbo zostały wypuszczone wraz z aktualizacją czy już muszą tam zostać bo się nie załapały na nowy program?
  • Odpowiedz
Zawsze mnie zastanawiało czy to znaczy że te co wcześniej trafiły do Limbo zostały wypuszczone wraz z aktualizacją czy już muszą tam zostać bo się nie załapały na nowy program?

@Lynxu: Znaczy to tylko tyle, że Benedykt uznał, że poprzednia interpretacja była błędna.
  • Odpowiedz
@UniversalHater: a jeśli następny papież stwierdzi że znów interpretacja jest błędna i ta wcześniej jest prawidłowa? To te dzieci znowu do limbo wrócą? albo parzyste dni miesiąca w niebie, a nieparzyste w limbo xD
  • Odpowiedz
@OddajButa123: Dziesiątki odłamów chrześcijaństwa, które ustalają swoje własne dogmaty według własnych interpretacji nie wzięły się znikąd w końcu. Tam nic nie ma spójnego.
  • Odpowiedz
czy już muszą tam zostać bo się nie załapały na nowy program?


@Lynxu: To chyba tak jak z kredytami BK2% czy wcześniejszymi emeryturami - każdy idzie takim tokiem jak się załapał chyba. Ale nie wiem na 100%
  • Odpowiedz
a jeśli następny papież stwierdzi że znów interpretacja jest błędna i ta wcześniej jest prawidłowa? To te dzieci znowu do limbo wrócą? albo parzyste dni miesiąca w niebie, a nieparzyste w limbo xD


@create_can: Chyba nie sądzisz, że Bóg w swoich decyzjach kieruje się zdaniem papieży.
  • Odpowiedz
Bo skoro KK nie potrafi przez 2000 lat dojsc do jednej interpretacji kluczowych kwestii to chyba cos z ta wiarą jest nie tak


@OddajButa123: Została dana pewna wstępna instrukcja a teologia zwyczajnie rozwija te kwestie.

Np. badając pewien fragment gdzie żydowscy żołnierze zostali zabici a mieli w posiadaniu posążki obcych bogów (złamanie 1 przykazania- nie czcij żadnych innych bogów). Kapłani żydowscy (wtedy jeszcze mieli kapłanów) odprawili rytuał aby żołnierze nie zostali wysłani do piekła, ale do innego miejsca które potem nazwane zostało czyśćcem - miejscem
  • Odpowiedz
@Kryspin013 nie jest zgodne, a przynajmniej nie z nauką Chrystusa.


@LicentAbsolweum: to kościół katolicki wyznacza to co jest zgodne z nauką chrystusa. Jeśli się z kościołem katolickim nie zgadzasz to nie należysz do kk i według kk wyznajesz bluźnierstwo.
  • Odpowiedz