Wpis z mikrobloga

Nawet połowa tego jest naciągana


@PiotrFr: zależy od pojemności zbiornika paliwa. 4.5L paliwa na 100km jadąc normalnie, aka tempomat na 120, to nie jest nic nadzwyczajnego nawet z motoryzacji zahaczającej jeszcze o XX wiek.

Ja tak myślę XD


@LonNon: Nie. Jesteśmy pod ścianą jeżeli chodzi o baterię na nic nowego bym nie liczył. Ponad to do produkcji baterii potrzebny jest lit. Jego zapotrzebowanie jest szybsze niż jego wydobycie. Złoża również
@r5678:

zależy od pojemności zbiornika paliwa. 4.5L paliwa na 100km jadąc normalnie, aka tempomat na 120, to nie jest nic nadzwyczajnego nawet z motoryzacji zahaczającej jeszcze o XX wiek.

W idealnym świecie jadąc 1000 km 120km/h. Teraz powiedz ile % przebiegu tak przejeżdżasz?
@PiotrFr: patrząc na to że w kontraście do tras są krótkie odcinki po mieście to całkiem spory ;d mam przepalony nie jeden zbiornik ze spalaniem 4.5 - 4.8L
@r5678: ale nie zaprzeczasz temu co powiedziałem.

Nawet połowa tego jest naciągana

To jest właśnie naciąganie "diesel, samą trasa, nie za szybko" żeby przejechać ten 1000.
@PiotrFr: ale gdzie tu masz coś naciąganego.. gdybym jeździł same trasy bo to miał bym 100% takiego przebiegu i spalania.
W trasie chodzi chociażby o to aby nie musieć się tankować przez co najmniej 800km
@SuperBasshunters: Zależy kto gdzie jeździ. Ja jadąc gdzieś na urlop nie chce się tankować po drodze i musi jeszcze starczyć na jakieś przemieszanie się czy w drogę powrotną do możliwej stacji.
Mega wygoda jak z lpg przeszedłem na diesla jako daily.. w lpg planowanie trasy ze stacjami po drodze i wyliczenia gdzie mniej wiecej skończy się gaz i szukanie w okolicy z mapami google możliwej stacji, która też jest otwarta i
@r5678:

ale gdzie tu masz coś naciąganego

To, że w żadnym aucie nie zrobisz 1000km w trybie mieszanym. Musi być to tylko trasa i nie za szybka. To jest naciąganie.

jadąc gdzieś na urlop nie chce się tankować po drodze i musi jeszcze starczyć na jakieś przemieszanie się czy w drogę powrotną

Jak nie chce się tankować to w ogóle nie będziesz jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To, że w żadnym aucie nie zrobisz 1000km w trybie mieszanym. Musi być to tylko trasa i nie za szybka. To jest naciąganie.


@PiotrFr: No nie, ale odnosiłem wrażenie że mówiliśmy o dalekich podróżach.

Jak nie chce się tankować to w ogóle nie będziesz jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ja dla odmiany nie miałem auta (poza 159) które zrobi na trasie więcej niż 500km na baku
@r5678:

No nie, ale odnosiłem wrażenie że mówiliśmy o dalekich podróżach.

Nie, mówimy po prostu o eksploatacji samochodu, a ta składa się z różnych elementów.

Czego oczy nie widziały tego sercu nie żal

Robiłem i 3000 km na baku i nie zmienia mi to życia. Raz na kilka godzin stanąć, i tak muszę się gdzieś odlać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie wyobrażam sobie mieć auta bez klimy