Wpis z mikrobloga

@lajsta77 a widzisz, jest w Amazonie taki proces SIOC (ship in own container), polega on na sprawdzeniu czy dany przedmiot może być wysłany bez dodatkowego opakowania. Aby tak było pudełko przedmiotu musi spełniać określone wymogi, mieć określone wymiary (tak by można było nakleić na niego etykietę wysyłkowa a produkt przechodzi testy "upuszczeniowe". Jeśli w wyników testów produkt zostanie uszkodzony albo opakowanie się otworzy (karton tego miecza jest zabezpieczony jednym wąskim kawałkiem taśmy
@lajsta77: kiedyś gram.pl miało jeszcze lepszą standaryzację opakowań ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pojechałem odebrać paczkę do magazynu firmy kurierskiej, gość mnie pyta czy duża paczka, to mówię, ze mała (zamówiłem książkę). Facet zniknął na pół godziny i przyniósł karton tak jakoś 40x40x30. Położył, potem pokazał gdzie podpisać. Nic nie powiedział, ale w jego oczach było wszystko - zdenerwowanie, żal, wyrzut i gotowość do konfrontacji. Szybko podpisałem i
@lajsta77 To ciekawe jak bardzo to się różni w Amazonie w DE. Tutaj zawsze karton jest dopasowany do produktu (oczywiście jeśli idzie z magazynu Amazona, a nie dropship). W 90% przypadków to jest dosłownie pojedynczy karton bez żadnych wypełniaczy w środku. Dodatkowo jak kupujesz kilka rzeczy, to możesz wybrać opcję, że dostaniesz je dzień później, ale spakowane razem w jednej paczce. Spoko opcja żeby nie produkować dodatkowych śmieci i zmniejszać ślad węglowy.
PeeJay - @lajsta77 To ciekawe jak bardzo to się różni w Amazonie w DE. Tutaj zawsze k...

źródło: temp_file.png8486568522389781087

Pobierz
@PeeJay: Ciekawe, bo pewnie z 80% paczek w "Amazon DE" wysłana jest z Polski. Na każdej etykiecie jest kod oznaczający magazyn który wysłał twoje zamówienie. A wybranie opcji z otrzymaniem dzień później w zamian za jedną przesyłkę polega tylko na tym że jest gdzieś na świecie magazyn który posiada wszystkie produkty z twojego zamówienia i zamiast dostać 3 paczki z magazynów oddalonych o np. 200km od Ciebie, dostajesz jedną paczkę z
@lajsta77: Ciesz się że masz duży fajny karton, przyda się.

Btw jaki miecz? Wiem że pewnie jakiś zabawkowy, ale akurat sam z sentymentu historycznego kupiłem niedawno szablę podoficerską wzoru od kowala Damiana Tylko xd - ~3000zł jakby ktoś pytał (z wzorem gwarerowanym) - jest zajebista, lekka, wyważona, cięcia wyprowadza się z taką łatwością że te #!$%@? katany to kije do dupy, bałbym się lekko pacnąć bo dojechałaby do kości - ale
Phallusimpudicus - @lajsta77: Ciesz się że masz duży fajny  karton, przyda się.

Btw ...

źródło: 9DP87F

Pobierz
@Phallusimpudicus: młody jest fanem zeldy, plastikowy właśnie mu sie złamał w rękojeści po walce z kartonami wiec na święta mu kupiłem stalowy :-) karton będzie pewnie pierwsza ofiara nowego ostrza, potem może mu jakieś arbuzy lub dynie kupie