Wpis z mikrobloga

o blokach

kiedyś: ja pierdziele jak tylko dorosnę to uciekam od tego betonu i asfaltu, kupie bliźniaka na obrzeżach osiedla dosyć bloków
teraz: jak wyjadę pracować do Niemca na parę lat to może uzbieram na wkład własny na wymarzone m3 46m2 w bloku z wielkiej płyty który już ma 60 lat.


#nieruchomosci #inflacja #zalesie
ol_Io - o blokach

kiedyś: ja pierdziele jak tylko dorosnę to uciekam od tego betonu ...

źródło: LodzRetkiniaBloki1

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podobno te bloki były budowane "na 50 lat" i ich stan użytkowania jest ciągle przedłużany.


@ol_Io: To jest jakaś miejska legenda. W wielu krajach ludzie mieszkają w budynkach które mają kilkaset lat. Na Ukrainie te bloki przyjmują artylerie na klatę. Jedyny problem może być, że od czasu do czasu coś tam trzeba będzie wyremontować/odnowić.
  • Odpowiedz
podobno te bloki były budowane "na 50 lat" i ich stan użytkowania jest ciągle przedłużany


@ol_Io: zastanawiam się, kiedy to zacznie wpływać na ich wartość rynkową, bo obecnie wygląda na to, że rynek olewa kwestię żywotności wielkiej płyty. Ceny są niższe, ale wynika to raczej z niższego standardu budownictwa i gorszego stanu technicznego.
  • Odpowiedz
@DiMaria: No nie do końca, bo zaletą mieszkania w bloku jest bliskość cywilizacji - raczej ciężko będzie mieć bliźniaka blisko cywilizacji
  • Odpowiedz
@ZenithNV: Proszę, bliskość somsiadów praktycznie jak w bloku. A chyba po to wyprowadza się do domu żeby nie mieć somsiadów?. Małe ogródki gdzie właśnie każdy ci zagląda. Z każdej strony somsiedzi i też nie ma intymności na własnym terenie. Głośnych imprez czy grilli raczej też nie zrobisz, bo wszystko słychać. Ja nie imprezuję, ale jak inni w okolicy to robią to praktycznie słychać każde słowo xd No i wszystko wokół
  • Odpowiedz
@arsze_nick: Nie wiem skąd taki hejt na bliźniaki na wykopie. Po pierwsze bliźniak powierzchniowo może bardziej przypominać dom niż mieszkanie w bloku (tutaj oczywiście są wyjątki jak małe domy czy duże mieszkania). Dodatkowo masz ogródek (jak duży to już zależy od inwestycji) i prywatny garaż. Jeśli chodzi o lokalizację to zdecydowanie szybciej znajdziesz w mieście bliźniaki niż pustą działkę czy wolnostojący dom. Także lokalizacyjnie bliżej im do mieszkań niż domów.
  • Odpowiedz
kiedyś: ja pierdziele jak tylko dorosnę to uciekam od tego betonu i asfaltu, kupie bliźniaka na obrzeżach osiedla dosyć bloków


@ol_Io: nikt nigdy

Kto w wieku nastu lat chce uciekać z miasta?
  • Odpowiedz