Wpis z mikrobloga

#android #komputery #laptopy #smartfon
Potrzebuję hub USB/stację dokująca, która w najbliższym czasie będzie pracować z telefonem Motorola Edge 20 Pro. W przyszłości może z kolejnym telefonem lub laptopem. Urządzenie musi posiadać HDMI 2.0, USB-C (do ładowania), USB 3.0 (lub wyżej, najlepiej więcej niż 1 port). Innych rzeczy nie potrzebuję do szczęścia, ale jeśli ma być np. ethernet to 1GbE. Kasa oczywiście im mniej tym lepiej.
  • 4
@Tytanowy_Lucjan MHL nie wiem, ale DisplayPort 1.4 tak, więc to chyba zmienia postać rzeczy. Są oficjalne urządzenia/kable Motoroli, ale są dość drogie w stosunku do swoich ubogich możliwości.
Na zamieszonym materiale wideo jest Motorola Edge 20 (bez Pro), która najwidoczniej nie ma ani MHL ani DP.
czy aby MHL nie jest martwe od lat? Obecnie telefony maja usb-c alt mode...


@LuK1337: No mają, ale niewiele i raczej najdroższe lub najnowsze: https://www.uperfectmonitor.com/pages/list-of-smartphones-with-displayport-alt-mode

Tak samo było w przypadku MHL, że większość producentów chciała maksymalnie przyoszczędzić i nie implementowali MHL w USB, więc sporo ludzi mogło się niemiło zdziwić po zakupie przejściówki czy próby awaryjnego dostępu do danych, gdy ekran przestał działać. Sam się na to naciąłem jak mi w