Wpis z mikrobloga

Nataliści to najbardziej egoistyczni i aroganccy ludzie, jakich kiedykolwiek poznałem. Samolubną chęć posiadania potomstwa tłumaczą altruizmem, zupełnie w swoich decyzjach o rozmnażaniu nie uwzględniając perspektywy dziecka. Okrutnicy.
#antynatalizm
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@letdown dokładnie tak. Nie potrafią myśleć abstrakcyjnie z perspektywy dziecka tylko argumentują posiadanie dzieci tym, że oni są z tego powodu zadowoleni i to jest ich potrzeba. To tak jakby powiedzieć, że pedofil może wykorzystać dziecko bo ma taką potrzebę, kompletnie nie patrząc na los ofiary.
  • Odpowiedz
Samolubną chęć posiadania potomstwa tłumaczą altruizmem


@letdown: ale #!$%@?, no wklada w wagine a potem tego nie moze wyciagnac przez 9 miesiecy a ty cos wypisujesz ze tam jest w tym filozofia
  • Odpowiedz
@letdown: Jeszcze gorsi są kierowcy. Samolubną chęć szybkiego przemieszczania się tłumaczą wygodą, a w wypadkach giną ludzie, a jeszcze więcej zostaje kalekami. W imię czego?
  • Odpowiedz
o #!$%@? złoty. Porównanie posiadania dzieci do ruchania dzieci.


@JakNicOko: Jak najbardziej poprawne porównanie, gdyż jedno i drugie polega na wyrządzaniu krzywdy. Wręcz należy rzec, że to pierwsze jest gorsze, gdyż jak wiadomo bez rozmnażania to drugie nie mogłoby mieć miejsca.
  • Odpowiedz
Jeszcze gorsi są kierowcy. Samolubną chęć szybkiego przemieszczania się tłumaczą wygodą, a w wypadkach giną ludzie, a jeszcze więcej zostaje kalekami.


@Iudex: Nie, kierowcy nie mogą być gorsi od tych, co ich robią. Wypadki, śmierć, kalectwo - to wszystko skutki życia, które aprobują nataliści.
  • Odpowiedz
Nie, kierowcy nie mogą być gorsi od tych, co ich robią. Wypadki, śmierć, kalectwo - to wszystko skutki życia, które aprobują nataliści.


@HAL__9000: Przerzucanie winy na rodziców za decyzje dorosłych dzieci. Jeszcze gorsze niż determinizm, bo ten zakłada że i tak by się stało, a tu jeszcze jest poszukiwanie winnego.

Rozumiem, że negujesz w ten sposób istnienie wolnej woli, samodecydowania i indywidualnej odpowiedzialności za swoje decyzje, bo to wszystko wina
  • Odpowiedz
Jeden w kółko ten sam argument. Ojej, bedzie chore, będzie ból, cierpienie, ojej będzie źle, ojej nic nie ma sensu.

Weźcie idźcie już w #!$%@? do domu albo do psychiatry bo łeb od tego boli.

Już nie będę odpisywał bo szkoda mojego cennego czasu.

Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia życzę.
  • Odpowiedz
@Iudex:

Przerzucanie winy na rodziców za decyzje dorosłych dzieci


Rozmnożenie się jest podstawową przyczyną istnienia istoty podejmującej takie, a nie inne
  • Odpowiedz
@JakNicOko:
"Porównanie posiadania dzieci do ruchania dzieci. Wykop nie przestanie mnie zadziwiać."

Nikt nie napisał, że to jest to samo, to zostało podane jako przykład usprawiedliwiania złego czynu tym, że jest dla kogoś korzyść

"Zadziwia mnie jednak fakt że główni umęczeni jestestwem tego świata nie robią nic żeby było im lepiej (chyba że pisanie postów na wypoku że życie jest be) albo nie #!$%@?ą już dzisiaj na drugą stronę to mnie nie
  • Odpowiedz
Porównanie posiadania dzieci do ruchania dzieci


@JakNicOko: za każdym razem kiedy ktoś nie rozumie, do czego służy porównanie, to #!$%@? tak jak ty tutaj.
Można nawet porównywać zabijanie komarów do holokaustu, jeśli jest to przydatne i ma sens.
Tutaj w komentarzu autor wskazał, że tutaj widzimy te same mechanizmy. Ale jak się nie ma nic sensownego do replii, to się stosuje najstarszy manewr świata: złe porównanie, bo jedna rzecz jest lepsza, a druga gorsza,
  • Odpowiedz
@letdown: Bardzo dobrze, że podjąłeś decyzję o nierozmnażaniu, bo ewidentnie masz coś z głową i to właśnie ty krzywdziłbyś dziecko. A od pozostałych ludzi się odpiernicz. Dziecko jest czymś najpiękniejszym na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?ę XD te argumenty antynatalistów XD
Po co wy #!$%@? żyjecie? Jak nie widzicie radości i sensu życia to idźcie się leczyć bo to choroba.
  • Odpowiedz