Wpis z mikrobloga

  • 0
@Bloodaxis1: Tak, odrobinę, płaską małą łyżeczkę daj na początek na 150 g, nie wiecej. W ogóle lepiej dać mniej składników i dodać niż przesadzić. Nie mam dokładnych gramatur ile ja daję, musiałabym zrobić ale nie mam już tego mięsa, zjedzone.

To bardzo dobra pasta tatarowa, jem taką całe życie z rodziną, od dziecka. Uwielbiam to wiec polecam tutaj bo widzę że nie jest zbyt popularna. Belgowie dodają majonez i przecier pomidorowy,
@arinkao: ja zawsze cytryne daje do tatara. Mowisz - pasta tatarowa, to sie czyms rozni od zwyklego tatara, bo widze, ze skladniki mniej wiecej te same ( chyba kapary u ciebie sa, ja daje kiszonego ogorka) ale czemu to jest "pasta" ? Aha, no i ocet wydaje mi sie zbyt intensywny w smaku i za ostry do tatara.
  • 1
@Bloodaxis1: To po prostu tatar, zawsze go jem z chlebkiem. Kapary dałam bo akurat mam ale nie są must have. Najważniejsze są wypisane plus cebula oczywiście. Nigdy nie daję grzybów, ogórków do środka. Zrób raz z octem niewielką ilością i bez cytryny, sam ocenisz jak wolisz.
Przyznam się że ja próbowałam na różne sposoby i nadal szaleję za tym zestawem który tu przedstawiłam: wołowina mielona, cebula, olej, ocet, sól, pieprz, sos
@arinkao: sprobuje nastepnym razem z tym octem, ale to tak na boku. Ja w takich potrawach nie lubie kombinowac, bo mieso jest drogie i nie chce psuc. Sos sojowy zastepuje “maggi” i daje łyżeczke oliwy z oliwek. A czemu na tej kanapce jajko jest sadzone?