Wpis z mikrobloga

@szzzzzz: podsmaż mięso z cebulą, dosyp papryki w proszku. Potem od razu nalej Przecier pomidorowy, dodaj trochę cukru, soli, pieprzu. Dolej wody jak Przecier będzie zbyt gesty. Możesz dodać bazylię, zioła prowansalskie, możesz Czosnek. Duś pod przykrywką co najmniej 45 minut. Na koniec odcedź makaron i przelej sos do garnka, wymieszaj z makaronem.
@szzzzzz: Moje sztandarowe danie, służę radą. Ja robię z ok. 600 g mielonej świni. Łopatka, karkówka albo schab, wszystko jedno. Smażysz takie mięso na patelni do momentu, w którym jeszcze jest ta woda z niego, ale już nie aż tak dużo. W tym momencie wsypujesz do tego smażącego się mięsa 1/3 saszetki ziół prowansalskich, trochę ostrej papryki, jak nie lubisz to słodkiej, sól, pieprz, trochę maggi i mieszasz. Jakoś po minucie
@szzzzzz: ważna jest dodanie włoszczyzny - marchew i pora podsmażyć (ew. seler naciowy, jeśli masz) - a pietruszke pokroić i wygotować tak z 1-1.5h *jeśli masz selera korzeniowego to też pokrój i wrzuć do gotowania

Potem to już easy, smażysz cebulę, smażysz mięso, #!$%@? wszystko do gara, zalewasz passatą, makaron gotujesz i masz obiad.
przelej sos do garnka, wymieszaj z makaronem


@pietrek16: dla polskiego stylu polognese to kardynalny błąd. Sos można ewentualnie na talerzu wymieszać, nie w garnku bo wtedy wyjdzie bolognese
@rzezol o widać człowiek kultury, który rozumie tożsamość kulinarną autentycznej polskiej kuchni( ͡° ͜ʖ ͡°)

@szzzzzz: drobno zmielona wołowina, może być wymieszana z wieprzowiną, cebula, czosnek, oregano, bazylia, sól, pieprz, dodaję łyżkę koncentratu, potartą marchewkę, pomidory z puszki i przecier pomidorowy z kartonu. Gotuje sobie taki sos, aż się zagęści. Wody nie dodaję. Wiadomo, że Magda Gessler powiedziałaby, że to gówno, ale mi smakuje