Wpis z mikrobloga

Mirki, mam projekt domu, podoba się, wątpie, żebym mieszkał w nim do końca życia (25lat here), dzieci brak, ale planuję, że w ciągu 2-3lat się pojawią. Ciekaw jestem Waszej opinii na temat projektu, pomożecie?

https://www.extradom.pl/projekt-domu-z-charakterem-3a-WAW1091?source-perfo=sem&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_content=projekt_z_budowa&device=c&campaignid=1409221180

#dom #budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem
#projektydomow
  • 51
popyt stwarza wzrost ceny.


jeżeli będzie mniejszy popyt na gaz to będzie mniejsza cena


@Mac02: tak się dzieje w przypadku wolnego rynku a nie kontrolowanego przez monopol i rządy.
Unia chce by gospodarstwa domowe docelowo zrezygnowały z gazu.
Więcej nie mam ochoty się produkować. Zadałeś pytanie o projekt i użyłeś kiepskich argumentów. Gaz to jest ślepa uliczka w EU. Co innego Rosja czy USA które mają złoża. EU ich nie ma
@ksiak ja żadnego pytania o projekt nie żądałem, tylko skrytykowałem twoja opinie że wysoki salon to wysokie koszta ogrzewania i ani razu się to tej bzdury nie odniosłeś.
tylko skrytykowałem twoja opinie że wysoki salon to wysokie koszta ogrzewania i ani razu się to tej bzdury nie odniosłeś.


@Mac02: gdzie napisałem, że wysoki salon to wysokie koszty?
@ksiak: widziałem, ma dojść opłata za co2 ale za chwilę będą mieszać wodór z gazem więc emisja też spadnie i tak naprawdę #!$%@? wie jak to będzie,
faktem jest że Unia chce odejść od paliw kopalnianych, a Polska nie jest na to w żadnym razie gotowa. Więc albo teraz ładuję sporo kasy w instalację i liczę że ceny prądu nie pójdą mocno w górę albo idę w gaz i różnicę w
@Wykop24h: nie zgadzam się co do najtańsze i najlepsze......najlepsze są dla każdego cos innego każdy ma plusy i minusy.
Tak samo najtańsze parterowe zawsze niemal mają więcej fundamentów tak samo z dachem mało kiedy jest dwuspadowy prosty, a dachy w chwili obecnej tanie nie są
@Hulleck123: A jaki typ ogrzewania masz w projekcie? Ja miałem gazowe więc projektant zawarł projekt gazowy w projekcie budowlanym dzięki czemu zaoszczędziłem ponad 2k za wykonanie projektu gazowego bo z gazem jest sporo formalności i papierów.
@ksiak: jedno spadowe w domach są praktycznie nie spotykane chyba że w typu "kostka" i pozornie są one proste.
Charakteryzują się niewielkimi spadkami takie dachy i źle wykonane przeciekają
@luki11111: w domach typu kostka paradoksalnie bardzo często masz dachy wielospadowe (najczęściej czterospadowe) ze spadkiem około 3%. Natomiast zdarzają się jednospadowe i wtedy spadki bywają większe.

Takie dachy zazwyczaj są pokryte papą. Ich naprawa jest banalna i tania - kładziemy nową warstwę papy.