Wpis z mikrobloga

Mirki, mam projekt domu, podoba się, wątpie, żebym mieszkał w nim do końca życia (25lat here), dzieci brak, ale planuję, że w ciągu 2-3lat się pojawią. Ciekaw jestem Waszej opinii na temat projektu, pomożecie?

https://www.extradom.pl/projekt-domu-z-charakterem-3a-WAW1091?source-perfo=sem&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_content=projekt_z_budowa&device=c&campaignid=1409221180

#dom #budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem
#projektydomow
  • 51
@strikingsurface ile więcej siana na pójść? rocznie ogrzanie gazem takiego domu to 3000(?) to co, dzięki temu salonowi pójdzie 3200 rocznicę... to jest sporo siana?

mam dom 200m² plis garaż (którego nie grzeję). dodatkowo dom z pełnym piętrem i pustka nad salonem 35 m². rocznie ogrzanie z wodą wyjdzie mnie w tym roku ok 4000-4500.
@Zuraw1000: Dużo okien więc cena w górę za okna plus rolety, dużo kształtów więc robota też w górę i belki betonowe. No i dla mnie odpada przeznaczenie sporej części domu na garaż. Już bym wolał blaszak postawić niż mieszkać na tak małej (dla mnie bo mam 300m2) powierzchni, ale to tylko moja subiektywna opinia.
@Zuraw1000: Na pewno chcesz ten salon otwarty na górę? Nie wszyscy są z niego zadowoleni. W dodatku jednak by się chyba przydała ściana odcinająca sypialnie - zwłaszcza jak będą dzieci.

Lukarna na klatce schodowej? Nie szkoda miejsca/pieniędzy/komplikacji na fajne okno które będziesz widział tylko schodząc po schodach?
@Zuraw1000: A ta opcja 'projekt z budową' jest bezpłatna? Bo jak tak to może warto to sprawdzić - dostaniesz wycenę za ile oni Ci to zbudują. Powinno Ci wyjść trochę taniej jak będziesz sam dobierał ekipy (kosztem czasu i nerwów). No i policz ile Cie wykończenie wyjdzie (podpowiadam - dużo)
@Stah-Schek: Wole ten czas przeznaczyć na rozwój i zarabianie pieniędzy niż liczyć każdą złotówkę, ale może to błędne myślenie. Wykańczać mogę stopniowo, po zrobieniu małej łazienki, kuchni i salonu już chyba będzie się dało mieszkać?
rocznie ogrzanie gazem


@Mac02: na początku powinieneś zapomnieć o ogrzewaniu gazem nowego budynku. Jeżeli będziesz się upierał nadal to poczytaj sobie w sieci artykuły na stronach takich jak biznes.pl czy rp.pl. Jest ładnie opisane jakie plany ma unia w stosunku do ogrzewania gazowego. W nowym budownictwie liczy się tylko pompa ciepła i nic więcej praktycznie.

Balkony w domach to zło - nigdy nie użyjesz a są ogromnymi mostkami cieplnymi, sporo kosztują
@ksiak: Balkon to faktycznie zbędny dodatek, ale i tak pozostaje pusta przestrzeń nad garażem, więc wizualnie wyglada dobrze. Co do ogrzewania, to tylko ogrzewanie podłogowe albo z pompą ciepła.