Wpis z mikrobloga

Jezeli ktos zmaga sie z #tradzik w doroslosci to polecam poza odstawieniem jedzenia ktore wywoluje u Was alergie (to moze byc wszystko u mnie to ryz, biale pieczywo, czekolada, pikantne) nastepujace kosmetyki:

1. Do codziennego mycia - Physiogel hipoalrgiczny zel myjacy
2. Peeling enzymatyczny Tolpa
3. Ziaja maseczka z glinki szarej
4. Krem Effaclar H
5. Do tego robic sobie samemu parówki - czysta i ciepla para wodna odblokowuje zaczopowane lojem pory skory i wyplukuje z nich zanieczyszczenia pozostawiajac, dodatkowo odkaza je zmniejszajac ryzyko wystepowania zmian zapalnych

Pamietajcie zeby unikac kosmetykow z alkoholem bo one nadmiernie wysuszaja i podrazniaja skore tradzikowa!!!

#medycynaestetyczna #dermatolog #dermatologia #kosmetyki #kosmetologia #chorobyskory
  • 16
@kidi1: Tak. Tradzik jest czesto NIEULECZALNY. I co gorsze dermatolodzy o tym nie mowia. Faszeruja Cie antybiotykami, kaza smarowac masciami i inna chemia zaleczajac tylko objawy. 10 dermatologow mnie leczylo i dopiero sam sie zorientowalem ze ma to zwiazek z jedzeniem oraz z niewlasciwymi kosmetykami i pielegnacja.
Cukier zwłaszcza to wzmaga, ale też trzeba mieć odruch przemywania rąk i twarzy co jakiś czas,


@nunczako: Pelna zgoda

dotykanie twarzy ręką tylko zewnętrzna stroną


@nunczako: Dotykanie tylko czystymi rekoma po uprzednim umyciu

osoby z trądzikiem które znałem były flejtuchami


@nunczako: Totalanie sie nie zgadzam. Osoby z tradzikiem czesto dbaja o cere znacznie bardziej niz przecietni ludzie bo inaczej mieliby sajgon na twarzy. Problem czesto w niewlasciwym doborze kosmetyku
@nunczako: Dotykanie tylko czystymi rekoma po uprzednim umyciu


@pieczony_szczur_z_ogniska: Serio- chcesz się podrapać po twarzy to tylko zewnętrzą stroną, wewnętrzna zbiera bakterie przy dotyku z czymkolwiek. Umyjesz ręce, zakręcisz głupi kran i już syf już się zbiera. Odnośnie kosmetyków to jestem sceptyczny w stosunku do jakichkolwiek. Tonik czy mydło (nie daj Boże) za bardzo "atakują" skórę, maści czy żele zostają i zatykają pory.
tylko zewnętrzą stroną


@nunczako: Mysle ze masz racje. Zaczne tak robic.

Tonik


@nunczako: Bezsensowne jest stosowanie tonikow. I tak sporo chemii z innych zrodel na skore walimy. Wystarczy zel do mycia z neutralnym PH. A jak dodamy ze zdecydowana wiekszosc tonikow ma alkoghol w skladzie to uzywanie ich jest wrecz niewskazane przy cerze tradzikowej

maści czy żele zostają i zatykają pory.


@nunczako: Racja ale zwlaszcza kremy. Dlatego tak wazne