Wpis z mikrobloga

@SGTIHALIT: kilkanaście memów z urojeniami prawackimi w ciągu jednej godziny? najs

dla mnie te memy są śmieszne z powodu drugiego dna, bo wiem, że istnieję ludzie którzy faktycznie traktują wysrywy na poziomie jbzd jako informacje o prawdziwym świecie. w dobie internetu wystarczy dostatecznie dużo obrazków z sytuacjami, które nigdy się nie wydarzyły by wyrobić sobie "niezależne" poglądy
@ananasowy: aha, no to jak się z tym nie spotkałeś to znaczy, że tego nie ma. Zamykamy temat i nazywamy wszystkich z którymi się nie zgadzamy prawicą, bo przecież tak jest łatwiej niż dopuścić myśl, że ktoś kogoś nie lubię, może mieć w jakiejś kwestii trochę racji xD
@malinq: ale wiesz, że to na głoszącym tezę ciąży ciężar dowodu? ty powinieneś wskazać mi takie przypadki w Polsce zamiast tak niegrzecznie wkładać mi słowa w usta
zamiast tak niegrzecznie wkładać mi słowa w usta


@ananasowy: co dokładnie włożyłem Ci w usta?

To gdzie widziałeś takie zjawisko? Wskażesz, czy można uznać, że to efekt stosowania ayahuaski?


@ziumbalapl dyskryminacji pozytywnej?

https://kobieta.wp.pl/kobiety-dostaja-dodatkowe-punkty-na-egzaminie-w-branzy-it-to-nie-nowosc-6465900432607361a

ale wiesz, że to na głoszącym tezę ciąży ciężar dowodu?


@ananasowy: twoją tezą jest, że coś opisanego na memie nie istnieje i jest tylko prawackim wymysłem i nigdzie tego nie poparłeś dowodem. Znowu podwójne standardy?
dyskryminacji pozytywnej?

https://kobieta.wp.pl/kobiety-dostaja-dodatkowe-punkty-na-egzaminie-w-branzy-it-to-nie-nowosc-6465900432607361a


@malinq: Z tego co mi wiadomo, to temat dotyczył chronienia własnej kultury - porównanie z obrazka dotyczyło idiotycznego porównania grupy, która padła ofiarą ludobójstwa i rasizmu (czego przejawem mogly byc chociazby szkoly z internatem w Kanadzie, traktujace rdzenna ludnosc jak podludzi), do grupy dominującej cały zachód. Przecież to niedorzeczne, tu nie ma żadnej równości, "białej" kulturze nic nie zagraża. A jeśli mowa o tradycjach, to jeśli są one
@malinq: ty gościu masz szczęście, że logika nie jest przedmiotem w szkole bo byś do 4 klasy nie zdał

tak, stosuję ad personam, ale cierpliwość moja się do cb wyczerpała xD nawet się z tym nie kryję, szkoda czasu na cb
Z tego co mi wiadomo


@ziumbalapl: to może najpierw się zapoznaj z postawioną przeze mnie tezą, a nie karzesz udowadniać mi coś czego nie napisałem xD

niewiele kobiet podejmuje się studiowania stereotypowo męskich rzeczy.


@ziumbalapl: Tak. Już w gimnazjum (teraz podstawówce) kobiety mają wciskane, że na klasę o kierunku matematycznym nie mają po co iść, bo sami faceci tam są, dlatego ich ilość stanowi 10% w klasach o tym profilu.
Poza tym, dalej to sprawia, że bardziej kompetetny facet może się nie dostać gdzieś, bo zabraknie mu dwóch punktów które kobieta dostanie, za urodzenie się z prawidłowymi genitaliami.


@malinq: Życie. Jeśli nie rozumiesz, że robi się to celu zachęcenia kobiet do studiowania kierunków zdominowanych przez mężczyzn i pomocy im w przełamaniu barier społeczno-kulturowych, by następnie prowadzić do bardziej urozmaiconego środowiska akademickiego (obecność kobiet pomaga m.in. wprowadzić rozwiązania, które nie są domyślnie
niewiele kobiet podejmuje się studiowania stereotypowo męskich rzeczy.


To dlaczego nie dyskryminujemy pozytywnie kobiet na wydziałach na których niewiele mężczyzn podejmuje się studiowania?