Wpis z mikrobloga

Chciałem podzielić się swoimi przemyśleniami na temat woke.
Myślę, że każdy kto ma choć trochę rozsądku zgodzi się, że to irracjonalne bzdury, ekstremizm i hipokryzja.
Do tego agresywna postawa tej ideologii ("cancellowanie", atakowanie i próba konwersji wszystkiego co stoi na drodze) sprawia, że określiłbym to wręcz jako terroryzm kulturowy.
(Btw, dodam, że nie jestem z definicji negatywnie nastawiony do mniejszości seksualnych i poglądowych. Ostatecznie oceniam ludzi indywidualnie i chętnie szanuję tych, którzy zasługują na szacunek. Ale tutaj nie mówię o konkretnych ludziach, tylko o ekstremistycznej ideologii - agresywnej i inwazyjnej.)

Zastanawiając się nad tym, mam wrażenie, że coś tutaj się mocno nie zgadza.
Z jednej strony woke to poglądy w oczywisty sposób absurdalne, a jednocześnie, jakimś cudem zyskują nieproporcjonalne wpływy i popularność.
Jak to możliwe?

Można by to tłumaczyć tym, że często ludzie o poglądach ekstremalnych mają tendencję do dużej zawziętości i determinacji. Zwłaszcza, jeśli mówimy o poglądach opartych na emocjach.
Ale wydaje mi się, że to za mało. To nie wyjaśnia mi do końca skali problemu.

Wniosek nasuwa mi się jasny: ktoś w to pompuje grubą kasę. Skądś płyną masowo pieniądze na promowanie tych głupot.
Zgaduję, że na pierwszej linii są ludzie na ważnych pozycjach, którzy wprost dostają pieniądze na swoją działalność. Poniżej nich są "pożyteczni idioci", którzy dali się do tego przekonać i/albo też dostają kasę, choć nie wiedzą do końca skąd. Jeszcze niżej są ludzie o osłabionej psychice i zagubieni w życiu, którzy są podatni na manipulacje.

Pozostaje pytanie "kto łoży tą kasę?"
Nie wiem, ale się domyślam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coraz bardziej odpływam tutaj w niepotwierdzone teorie, ale gdybym miał zgadywać, to obstawiam, że woke to subwersja wymierzona w USA i ogólnie zachód.
Skąd się bierze? Można zgadywać... Ale IMO dużo luźnej kasy, wpływów, bezwzględności i korzyści z takich działań mają Chiny.
Rosja też by się mogła nadawać, ale wątpię, żeby potrafili wykonać to wystarczająco skutecznie. Choć nie odrzucam takiej opcji.

Domyślam się, że zaraz ktoś zasugeruje, że woke to narzędzie stworzone i wykorzystywane przez samo USA. Nie przekonuje mnie taka opcja. "Ej, zróbmy taką broń kulturową i rozje*** sobie tym przy okazji własną demografię i spójność społeczną!" No nie. To nie ma sensu. Jeśli już to oni obudzili się z ręką w nocniku, a ktoś kto to rozkręcił dalej dokręca im śrubę.

TL; DR: moja teoria: woke to subwersja skierowana przeciwko USA. Prawdopodobnie przez Chiny.

#woke #wokeculture #lgbtqwerty #gender #przemyslenia #przemysleniazdupy #rozkminy
  • 11
Zgadza się niemal z całością Twoich przemyśleń. Rozmijamy się na wnioskach dotyczących Chin. Owszem, ja też jestem pewny, że Chińczycy pompują tutaj kasę. Działają oni też na wielu innych frontach. m.in. wykorzystują nieszczelność granic USA z Meksykiem. Dzięki temu są w stanie wysyłać ogromne ilości opiatów przez granicę i powiększać już i tak ogromny kryzys narkotykowy. Ich działania widać gołym okiem na ulicach miast rządzonych przez demokratów. Tysiące bezdomnych, uzależnionych osób wyglądających
@Eillis: A ja uważam ze się mylisz trochę. Tak, USA może i jest atakowane ale bardziej wydaje mi się jednak ze USA samo wyhodowalo sobie raka z którym teraz walczą. Czasami najciemniej jest pod latarnia. Zobacz sobie serial Mad Men jak po wojnie w USA kwitnela branża reklamowa i jak propagowała tresci które kompletnie zmieniały nie tyle co kraj ale cały świat. Pieniądze same się pojawiały. Wydaje mi się ze dzisiaj
Chinom ta subwersja jest oczywiście na rękę, jednakże Chiny nie są pomysłodawcą tej ideologii. Najłatwiej chyba będzie znaleźć początki tego oszołomstwa w ideologii szkoły frankfurckiej, aczkolwiek początków tego hejtowania należy doszukiwać się w pewnych starych księgach spisanych przez pewnych mędrców. Dawny proletariat stanowiła klasa robotnicza prześladowana przez burżuazję. Potencjalny woke proletariat stanowią kobiety (przeważnie brzydkie, samotne, z problemami psychicznymi), nieatrakcyjni mężczyźni, LGBT i przybudówki, trzecioświatowcy importowani na potęgę. Ludzie, którzy są bardzo
Chinom oczywiście na czymś takim by zależało, ale nie słyszałem o żadnych powiązaniach z tym związanych. Jest możliwe, że nikomu nie zależy na odkrywaniu takich powiązań i dlatego o nich nie wiemy, no ale póki co ich nie widać. Kiedy Huawei opanowało znaczną część rynku USA jeśli chodzi o sprzęt do transmisji w sieci komórkowej to wywiad jednak to zauważył i Stany się tym powoli zajmują, ale o tym, że Chiny inspirują/podsycają
subwersja skierowana przeciwko USA. Prawdopodobnie przez Chiny


@Eillis: Naiwny wniosek choć po części pokrywa się z prawdą. Wielka grupa okultystów wpływających na politykę rezyduje na geograficznym terenie który nazywasz "Chinami". Rząd CHRL współuczestniczył w kowidowym oszustwie, współtworzą fałszerstwa o "eksploracji kosmosu", robią eksperymenty z inżynierią społeczną, otwarcie próbują od dekad manipulować pogodą - przez zasiewanie chmur do agresywnej regulacji rzek i jezior. Jednak oficjalnie, rząd nie propaguje zboczeń żeby osłabić populację.
@Eillis: stary, popatrz na Bidena - przecież on zachowuje się jak by miał martwicę mózgu, a ludzie w stanach wybrali go na prezydenta. Przeraża mnie to jak duża czesc ludzi popera ta skrajnie lewicowa ideologie i demoralizację. Zmiany płci, stosowanie hormonów i blokerów wśród dzieci. Drag queen w żłobkach. To sami dorośli pakują w to dzieciaki, wiec uważam ze USA, Kanada, Australia to jest po prostu siedlisko zgnilizny kulturowej i demoralizacji.
@Eillis z naszej maluczkiej perspektywy nie może być widoczne kto za tym stoi, ale najlogiczniej płacą za to Chiny koncernom medialnym i filmowym. Podobna sytuacja była jak Chiny finansowały amerykańskie uczelnie aby pracowały dla szeroko rozumianych Chin
Nie zgodzę że stoi za tym ktoś jeden, natomiast jest wiele sił które korzystają na tym i niejako podłączają się w celu uzyskania własnych korzyści.
Czytałem sensowny artykuł o tym dlaczego te ruchy ciągle zyskują na znaczeniu i "popularności" wśród biznesu (o tym w p.2). Dlaczego te ruchu postały i zyskują na popularności:
1. W celu poróżnienia ludzi i odwrócenia uwagi od ciemnych stron działalności dużego biznesu. Są zdjęcia zestawiające protesty Occupy
@Eillis: otóż nie. Prześledź oś czasową po akcji "Occuppy Wall St.", po tym haśle znajdziesz najwięcej informacji. Od tamtego momentu temat "złych banków i korporacji" został całkowicie wyparty przez na gorąco tworzone "problemy społeczne". Doszukiwanie się wielkich międzypaństwowych spisków jest trochę bez sensu, jeśli da się to wyjaśnić znacznie łatwiej - kasą i wpływami.
Przepraszam, że nie odpowiem indywidualnie na Wasze komentarze, ale chciałem tylko ogólnie odpisać, że czytam i bardzo doceniam fajną, kulturalną dyskusję z ciekawymi uwagami. <3

Z tą kwestią Chin się nie upieram. To już dość daleko idąca teoria. Może tak, może nie.

Nie chcę też iść zbyt daleko w teorie spiskowe. Z zasady jestem raczej przekonania, że rzeczywistość jest znacznie bardziej nudna, niż nasze wyobrażenia. A przy tym, uważam, że najbardziej wpływową