Wpis z mikrobloga

złapałem 6 punktów karnych 27.03.2022, czyli ponad rok temu, jak i też przed 'reformą'. Dzisiaj sprawdziłem przez mObywatel i dalej wiszą punkty za wykroczenie. Kiedy one zostaną usunięte?

Mandat przyjąłem - na stronie jak sprawdzam status mandatu karnego to jest "rozstrzygnięte prawomocnie"

#samochody #motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
A kiedy zapłaciłeś? Bo chyba czas liczy się od tego momentu.


@bigos555: ta zasada to dotyczy punktów złapanych po 17.09.2022 chyba

kurde mogłem zapomnieć zapłacić tak czy inaczej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@glos_zenady: obczaj masz tam napisane stan punktow na dzien: xyz, pewnie pokazuje Ci stan na dzien kiedy je dostales, chyba ze faktycznie nie zaplaciles
  • Odpowiedz
@glos_zenady: Nie jak dojdzie do nich hajs to zniknie, mi kiedyś 3 lata punkty wisiały w tym systemie. Bo miałem dwa mandaty tego samego dnia, i byłem pewny że opłaciłem, a opłaciłem tylko jeden. Dostałem punkty w 2019r, a znikły mi dopiero w 2022r.
  • Odpowiedz
@glos_zenady: według mnie po prostu jeszcze się nie zaktualizowało. Jak sam wspomniałeś złapałeś mandat przed zmianami przepisów. Przed wrześniem 2022 punkty kasowały się po roku, bez względu na opłacenie.
Ja nigdy nie płaciłem mandatów w terminie, bo US sam sobie ściąga po roku czy dwóch, więc po co wydawać kasę od razu. ;) I punkty się kasowały, choć nigdy nie sprawdzałem po równym roku czy znikały, ale później na pewno
  • Odpowiedz