Wpis z mikrobloga

Za Wikipedią. Liberalizm (łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością.

I tu pojawia się pytanie, dlaczego nie ma na naszej scenie liberalnej partii politycznej? Tylko nie piszcie mi proszę, że Konfederacja czy jej pochodne takie są, bo mnie zemdli. Może i leseferyzm jest im bliski, jednak społecznie (kulturowo, obyczajowo), to oni są zamordystami gorszymi od PiS, co w moich oczach ich skreśla definitywnie i budzi nieopisany sprzeciw, by nazywać ich liberałami. PO skręca ostatnio w stronę socjalliberalizmu, który nie jest zły jeśli ów socjal jest celowany i ograniczony do niezbędnego minimum. Jest więc nadzieja, a przynajmniej — z racji tego, że PO też wiele do ideału brakuje — możliwość wybrania najmniejszego zła.

Czy naprawdę jesteśmy społeczeństwem tak głupim, że nie rozumiemy, że im mniej Państwa w Państwie tym dla nas lepiej?
  • 7
  • Odpowiedz
@Anacron: Potwierdzam, że istniejemy, jesteśmy zarejestrowaną partią, obecnie naszym głównym elektoratem są młodzi liberalni mężczyźni z największych miast. Potrzebujemy więcej działaczy z całej Polski, dołącz pisząc maila na deklaracje@Libertarianie.org
  • Odpowiedz