Wpis z mikrobloga

Mirki przechodzę na #b2b od kwietnia i zastanawiam się jak to jest z zakładaniem drugiego dnia miesiąca. 1 dzień pracujący zaczyna się 3 kwietnia, czyli to już zalicza się jako niepełny dzień i będę miał 7 miesięcy ulgi?

Czy poradzę sobie samemu z rozliczaniem przez infakt? Mam w najbliższej rodzinie księgowego, do tego znajomi też są na ryczałcie więc miałbym kogo zapytać

Czy w miesiąc ogarnę wszystkie formalności, aby wystawić fakturę do 10 maja?

#programowanie #programista15k
  • 10
@JaTobieTyMi: AFAIK musisz od 4 kwietnia, żeby był niepełny miesiąc. Nie ma godziny rozpoczęcia, więc jak dasz we wniosku 3. kwietnia to liczy się od północy - więc wyszedłby pełen miesiąc.
Dodatkowo mam nadzieję, że zmieniasz "pracodawcę", bo jak będziesz wystawiał temu samemu u którego miałeś UOP to chyba nie masz ulg i będziesz opodatkowany wg. skali podatkowej
@JaTobieTyMi: Tak ogarniesz w miesiac wszystko i poradzisz sobie samjesli tylko chcesz i masz do tego ochote, polecam mój reflink:
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Prowadze od ponad 3 lat w Infakt sam, jak coś to pytaj

@sharik Wszedzie piszą że np ulga na start przysługuje na 6 miesiecy kalendarzowych, jak rozpoczynasz 2 dnia miesiaca to nie ma znaczenia czy 1 dnia była niedziela czy inne świeto. Nie wiem skąd wziałeś takie rewelacje
@sharik: A możesz mi wskazac gdzie jes ten fragment o tym że żeby mieć ulga przez prawie 7 miesiecy a 1 kwietnia jest sobota to muszę rozpoczać JDG 4 kwietnia a nie 2-3 kwietnia? Ja twierdze że 2 kwietnia niezaleznie jaki dzień tygodnia jest 1 kwietnia
@zibizz1: Nie znalazłem przykładów na weekendy. Mi księgowa kazała zaczynać 4. dnia miesiąca (1. to był piątek, więc po weekendzie).
Może masz rację, że wystarczy od niedzieli, bo nikt nie zakazuje przedsiębiorcy pracować w weekendy. Jak masz źródło rozważające wszystkie takie przypadki, to z chęcią przeczytam.
@sharik: Nie ma zródła bo to nie ma znaczenia, jest jasno napisne "pełnych miesiecy kalendarzowych". Jak zaczynasz 2-go to nie jest pełny miesiąc kalendarzowy, koniec dowodu. Twoja księgowa woli dmuchac na zimne i zinterpretowła jako 2 dzień roboczyi tyle.