Wpis z mikrobloga

@TwujKoshmar: Jeśli będziesz wystawiał fakturę tej samej spółce gdzie byłeś na uop to chyba to tracisz ulgi z ZUS i będziesz opodatkowany wg. skali podatkowej. Chyba że Twój Janusz ma inną spółkę od wystawiania faktur b2b to wszystko będzie ok
@TwujKoshmar: Jaki jest sens zarabiać tyle samo na B2B co na UoP? Masz świadomość dodatkowej odpowiedzialności i kosztów które są po Twojej stronie jako przedsiębiorcy? Jeśli masz autorskie koszty uzyskania przychodu, to B2B na podobnych pieniądzach powoli przestaje się opłacać.
Według tego kalkulatora, przy 15k na UoP dostajesz circa 10k netto. Jeśli chcesz mieć tyle samo netto, zakładając koszty rzędu 600-700 zł (księgowa sama się nie zapłaci, nie?) i odliczanie
@specjalista_wysokiej_klasy: to prawda, obliczyłem że miałbym jakieś ~12k na czysto a dodatkowo trzeba opłacić księgową i dodatkowa odpowiedzialność. dlatego pytam i się edukuję w tym obszarze.
ogólnie to mam teraz 6500 brutto a przeszedłbym na 18k netto na b2b więc w sumie się zgadza
@TwujKoshmar: takie, ze wyladujesz w szpiatlu i nie dostaniesz wynagrodzenia za L4. Pojedziesz na urlop i tez nie dostaniesz za te dni kasy. Nie mowie o opcji wykupienia OC czy kwestiach zawartych w umowach bo nie mam doswiadczenia, ale na to sie uwaza za co jestes odp. i mozesz byc pociagniety