Wpis z mikrobloga

Dzisiaj Maciek z Footroll zwrócił uwagę na to że problem polskiej reprezentacji leży w tym że w sumie piłkarze nie traktują tego jako przywileju, traktują jak coś co im się należy. Dawid Kownacki przez ostatnie 5 lat zagrał 7 meczy w reprezentacji Polski, strzelając jedną bramkę. Aktualnie gra w 2 bundeslidze, udało mi się strzelić dotychczas 11 bramek, co czyni go 3 strzelcem ligi (pierwszy ma 19). Co robi Dawid po braku powołania jako pierwsze? Idzie do kumpli dziennikarzy się poskarżyć jak to nikt nawet ze sztabu się z nim nie kontaktował. Kurde gość gra w 2 bundeslidze, zeszły sezon spędził w Ekstraklasie, gdzie o mało nie wrócił spowrotem na stałe. Pamiętam niechęć Sousy do Szymańskiego. Ile wtedy mejweni wałkowali temat jak ważny byłby w reprezentacji, ile mógłby dać. Oczywiście Sebek też co chwila udzielał wywiadów, że nie rozumie skąd ten brak powołań, że chciałby wiedzieć dlaczego nie gra. Chociażby #!$%@? dlatego że najwyraźniej selekcjoner cię nie widzi w reprezentacji. O Gikiewiczu to już nawet nie wspominam bo to fikołki lecą co zgrupowanie to lepsze.

Ci kopacze nie traktują tego jako wyróżnienia. Traktują to jak promocje w sklepie, na którą się spóźnili i kłócą się z kasjerką że należy im się niższa cena. Szymański od roku dostaje powołania do reprezentacji na wszystkie zgrupowania- może ktoś mi przypomnieć jakiś jeden dobry mecz tego zawodnika? Albo chociaż jakiś moment, gdy Sebastian coś próbował, ale miał nieszczęście? Nie ma takich. W meczu z Francją Grosicki jak wszedł na ostatnie kilka minut dał więcej. Gość w reprezentacji ma średnią notę wg WhoScored średnio o 1 niższą niż w klubie, oscylującą w okolicach 6, co można nazwać mocno przeciętną. Niektórym ta atmosfera wizyt u wujasa Cześka przez ostatni rok jeszcze bardziej zaszkodziła, bo serio się czuli jakby Michniewicz był zobowiązany ich powoływać.

Oby Santos skończył ten proceder. Jedno powołanie, drugie, nie dajesz nic drużynie to zapraszamy za jakiś czas, o ile utrzymasz formę. Gra w reprezentacji wyróżnieniem i przywilejem a nie należność.

#reprezentacja #pilkanozna #mecz
michalxd21 - Dzisiaj Maciek z Footroll zwrócił uwagę na to że problem polskiej reprez...

źródło: obraz_2023-03-25_201352475

Pobierz
  • 9
Kurde gość gra w 2 bundeslidze, zeszły sezon spędził w Ekstraklasie, gdzie o mało nie wrócił spowrotem na stałe


@michalxd21: I co, uważasz, że 2 Bundesliga to słabsza liga niż MLS, w której gra Świderski, który dopiero co zaczął sezon? Albo że Piątek, który nie strzelił gola od bodajże (na pewno w lidze) 15 spotkań, jest w lepszej formie niż typ, który jest kluczowym zawodnikiem drużyny, która bije się o awans
@bezbekpol: mają chociażby to że się nie odbijają z tych lig, i jakby #!$%@? nie byli to w nich zostają ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio to rozumiem ich frustracje, że zasługują a nie dostają. Ale zachowania na zasadzie: nie dostałem powołania to pójdę i ogłoszę światu jakie to niesprawiedliwe, chociaż nic tej reprezentacji póki co nie dałem to taka dziecinada i prymityw że szok że
chociaż nic tej reprezentacji póki co nie dałem to taka dziecinada i prymityw że szok że profesjonaliści takie coś robią.


@michalxd21: no a co jej niby miał dać, skoro jak sam piszesz, typ dostał jedynie 7 meczów, z czego 4 jak miał 21 lat xDDDDDD? czy ty serio oczekujesz, że taki szczyl nagle wygryzłby ze składu Milika (bo Lewandowskiego to wiadomo, że nie), strzelającego wtedy 17 goli w Napoli i jadącego
@michalxd21: ale to jest problem związków sportowych i kolesiostwa na poziomie zatrudniania trenerów kadry już w grupach młodzieżowych, tam każdy załatwia jakiś biznes, połowa powołań jest na zasadzie "weź go powołaj bo jestem jego agentem i musimy go sprzedać na zachód" tak samo jest w hokeju gdzie młodzieżówki składają się z zawodników dwóch klubów + paru zza granicy a np drużyna z Sanoka która co roku wygrywa MP do kadry dostaje
@michalxd21: bo generalnie ta kadra stała się zakładnikiem zawodników. Szanse żeby zrobić czystkę miał Nawalka, któremu po sukcesie piłkarze zaczęli wchodzić na głowę (afera w trakcie eliminacji do MŚ). Z mundialu powinien wtedy odpalić piłkarzy bez formy, a których zabrał za zasługi (np. Milik, Grosicki).

Nie jest tajemnica, że Boniek wymagał od niego odmłodzenia kadry po mistrzostwach, ale się na to nie zgodził. Rudy dobrze diagnozował problemy tej kadry, ale jak
@Emcis8: nazywajmy rzeczy po imieniu, cofamy się... Może wyjście z grupy na MŚ to trochę przekłamuje, może awanse na wszystkie mistrzostwa też, ale jednak w 2016 roku myśleliśmy że to będzie początek czegoś wielkiego, a się okazuje że to był nasz peak. Nasza obrona jest coraz gorsza, przez tyle lat nie potrafiliśmy znaleźć nowego defensywnego pomocnika, z zawodników nie urodził się żaden który by wszedł na poziom takiego quasi-zielińskiego. Nie ma
@michalxd21: Ok, jak nie lubie Footrola to moge mu przyznac pewien stopien racji. Z tym że jedynym który sie spłakał był Kownacki (Gikiewicza nie licze bo on zawsze ma ból #!$%@?). Nie kojarze innych takich przypadków więc poprawcie mnie jeśli takowe były.

Inna sprawa to mentalność. I rzeczywiście większość naszych piłkarzy wpada na kadre na spokojnie bo to miejsce maja niby "z urzędu". I mają troche podstaw do takiego myślenia dzięki