Wpis z mikrobloga

Mirki ratujcie. Dzisiaj odebrałem nowego kompa (składak) podłączam pod monitor a monitor go nie czyta... Włączam kompa z podpiętym monitorem i nic się nie dzieje. Podpięte tym standardowym niebieskim kablem. Jest jeszcze inne wejście DVI ale nie mam takiego kabla.

Monitor:

dosyć nowy, jakieś pół roku ma, LG 23 cale, nie znam modelu.

Zestaw to:

i5-4440

MSI B85-G43

8gb ram

Western Digital Blue 1 TB

Radeon R9 270X OC 2GB WindForce(3 wentylatory)

Zalman Z3 Plus

Corsair VS 450W

Czemu nie działa?

#komputery #informatyka #hardware #kryptowaluty
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BadzLepszy: podpinasz pod GPU czy MOBO? Jeśli na MOBO nie działa to musisz załatwić sobie przejściówkę DVI na VGA jeśli nie masz i masz tylko taki kabel
  • Odpowiedz
@kasper93: ja go źle zrozumiałem chyba. Nie każdy monitor ma wejście DVI (mój nie ma) tylko samo VGA iżeby podłączyc do karty graficznej (nowe nie maja VGA) trzeba przejściówke kupic DVI -VGA
  • Odpowiedz
@Tril: Wiem, ale w większości przypadków jest sygnał analogowy, szczególnie z integry...Zresztą mniejsza z tym. To nie ma znaczenia dla problemu tutaj.
  • Odpowiedz
DVI-D-Sub


@kasper93: @Tril: Mam wejście na DVI w monitorze i na karcie graficznej ale nie mam takiego kabla.

Mam tylko ten stary standardowy kabel z niebieskimi końcówkami i jego podpiąłem pod płytę główna ale komp nie czyta obrazu. Na karcie graficznej nie ma takiego wejścia.

Moge kupić poprostu ten kabel DVI skoro mam wejście w monitorze i karcie, czy mam jakieśprzejściówki?
  • Odpowiedz
@BadzLepszy: Tak kup kabel DVI i podłącz normalnie... A jak chcesz odpalić komputer to możesz wyjąć GPU i podłączyć pod płytę. Integra jest wyłączone gdy jest zewnętrzna karta w komputerze.
  • Odpowiedz