Wpis z mikrobloga

@Pawelex: gratulacje miras.

Choć przeraża mnie poziom fuszery odstawianych przez deweloperów. Widać że tynkarzowi nie chciało się piórem ich przejechać drugi raz, trzeba będzie robić gładzie. Posadzkarz chyba też po pijaku robił, bo nie dosyć że nie zatarł porządnie posadzki to jeszcze #!$%@?ł ściany.

Najtańszy grzejnik w miejscu z dupy przez co nic się tam nie postawi, lepiej było go wcale nie dawać tylko wyprowadzić zasilanie na ścianie z oknem gdzie
@mookie: to nie klasa premium.
Ściany to częsty problem. Byłem z wujem który zajmuje się wykończeniówką i nawet przy dużych deweloperach trzeba było zaciągać gładzią. Grzejnik będę przerzucał na małą ścianę przy oknie, być może dekoracyjny, i tak ogrzeje ta powierzchnię. Mieszkanie nie jest skrajne, środkowe piętro więc ubytków ciepła nie powinno być. Znajomy ma mieszkanie od tego dewa, tylko że większe, i często wyłącza dwa grzejniki w zimę.
@Pawelex: zimno miał na pewno nie będziesz w bloku, ale w czasach gdzie każdy kilowat zaczyna się liczyć a EU chce wymusić standardy budownictwa pasywnego to 3-szybowe okna powinny być już standardem, bo na papierze to będzie policzone. Chodzi też o komfort jaki dają takie okna, nie tylko zimą ale też latem. Po prostu dla mnie to są skrajne oszczędności i na ich podstawie można wysunąć wnioski że oszczędzano dosłownie wszędzie.
@pawel1410: rozmawiałem na ten temat z gościem przy którym odbierałem mieszkanie. Kierownik budowy czy ktokolwiek, ale sam mówił jemu się to nie podoba ale takie czasy idą i tego się nie zatrzyma. Jak najwięcej funkcji na jak najmniejszym metrażu, żeby tylko była niezależna sypialnia, bo to najbardziej pożądana opcja. Można kupić taki układ przy 40 lub 33m2, ale cenowo wygra druga opcja
@mookie: dwuszybowe okna w 2023 to już naciąganie

ale deweloperzy nawet w trzyszybowych umieszczają najtańsze pakiety szybowe, więc dźwiękoszczelność jest słaba

a jak mieszkanie przy ulicy i w planach jest że mają być akustyczne to nie mają wyjścia ale i tak wstawiają najtańsze możliwe pakiety akustyczne

ogólnie niemal wszystko w mieszkaniu od dewelopera to dramat - do wymiany grzejniki, nawiewniki, szyby, ściany i posadzki do wyrównania, okna nieszczelne i jak sam