Wpis z mikrobloga

Nie do końca ogarniam kogo zawołać więc może #zdrowie i #mikrokoksy

Powiedzcie chuopu ile ma ważyć bo w temacie masy ciała to akurat na wypoku mamy elitę w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
38 lat, 186cm, ektomorph z rodzinną tendencją do otyłości brzusznej. Zróżnicowana dieta i elementarna kondycja tj. nie sapię wchodząc na 4 piętro schodami (*bez betonu #pdk). Podciągnąć się nie podciągnę ani razu (), pompek zrobię kilka, planka uciągnę max 90 sekund, pieszo przejdę ok. 10km. Ot, skinnyfat jakich wiele.

Najniższa waga ever: 76kg, najwyższa: 82.5kg, aktualna: 81.5kg.
Więc ile w zasadzie powinienem ważyć tj. od jakiej wagi odpalać dietę i redukować tłuszcz?
Pytam bo już przy obecnej wadze bęben widocznie wywaliło i chciałbym startować z redukcją ale różowa marudzi że wcale się nie ulałem i żebym nie przesadzał. Co myślicie? Chudnąć czy jeszcze za wcześnie?...

#pytanie #pytaniedoeksperta
purrminator - Nie do końca ogarniam kogo zawołać więc może #zdrowie i #mikrokoksy

Po...

źródło: bmi

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@purrminator: tylko wiedz, że ektomorfik i "rodzinna tendencja do otyłości brzusznej", to bujdy. BMI jest dla normików, ale skoro nie masz jakichś ambicji sportowych i jest w normie, to chyba właśnie o to chodzi. Możesz po prostu dążyć do niższych wartości. Tylko przy sylwetce skinny fat redukcja będzie po pierwsze trudna, a czasem wręcz niemożliwa, aby zrzucić ten brzuch, bo siądzie psycha albo metabolizm od głodowych kalorii, a po drugie
  • Odpowiedz
  • 0
"rodzinna tendencja do otyłości brzusznej"


@Saprofit: wiesz, laikowi łatwo łyknąć takie coś kiedy widzi że i jego stary i obaj jego bracia tyli w ten sam j...any sposób który widzę w lustrze ( _) Żebra mi sterczą pod skórą a brzuch wywalony jakbym właśnie wlał w siebie 2l wody xD

Zacznij ćwiczyć siłowo, bo masz bardzo duże zaległości w tej dziedzinie skoro nie potrafisz się podciągnąć ani
  • Odpowiedz
@purrminator: skoro pochodzą z jednego domu, to zapewne mają takie same wzorce żywieniowe, przyzwyczajenia i zapewne tryb życia, w tym np. podejście do aktywności fizycznej. Owszem są pewne predyspozycje dotyczące tego odstającego brzucha, ale to jest to o czym wspomniałem wyżej, czyli rzeczy niezależne od samego metabolizmu i przekształcania nadwyżki energii w tłuszcz.
Co do ćwiczeń w domu, to na początku owszem mogą pomóc i dadzą wymierne efekty. Warto się
  • Odpowiedz