Wpis z mikrobloga

Telefony zaufania to oszustwo oni w żaden sposób nie pomagają, cokolwiek (oprócz jednej rzeczy) im powiesz to odpowiedzą że to temat na terapię. Jeszcze to ich przekierowywanie w inne miejsca xd np do Centrum Zdrowia Psychicznego; idę tam a tu nagle babka mówi że ja nie z ich rejonu działania i mi nie pomogą. Takie sytuacje pogarszają tylko nastrój. Pozostaje terapia prywatnie #telefonzaufania #depresja #psychologia #psychoterapia
  • 15
@Jacomashup: No na te telefony się nie dzwoni, bo to scam, co nic nie daje. Co niby jakiś random bez wykształcenia ma pomóc człowiekowi xd. Jedyna ich funkcja to przekierowywacz, czyli w zasadzie bezużyteczni, bo równie dobrze można bezpośrednio do innych miejsc od razu dzwonić. Jeden z niewielu przypadków gdzie cieszy mnie postawa PiSu, bo nie chciałbym, żeby na te telefony jeszcze szły podatki moje. Oczywiście jakieś szury i tak zaraz
@duzeelobenc: No to po co telefon? To równie dobrze można od razu na terapię się zapisać czy coś innego.

Nikt komu siadla psycha w mocnym stopniu nie bedzie przeszukiwal internetu pod konkretny przypadek


Bo tam powinni być specjaliści, co nie muszą "przeszukiwać internetu". Natomiast obecnie są tam totalne randomy co tak samo gówno wiedzą co robić jak i ten dzwoniący xD. To jakby mnie czy kogoś innego z ulicy mieli zgarnąć
@mcelo49: Te psy to dla mnie największa beka xD. Człowiek w kryzysie psychicznym, z obniżoną samooceną i z myślami o samobójstwie. I co się robi? Wysyła się psy, tak jakby ta osoba zbrodnię popełniła. I jak ktoś taki ma się potem czuć dobrze jak jest traktowany jak jakiś śmieć gangster xD.
@Kamilo67: chlopie, tam nie moga siedziec specjalisci, i tak jest ich za malo. Telefon jest po to, ze jak zadzwonisz w powaznym kryzysie to oni Cie przekieruja do odpowiedniego "specjalisty", to cos jak 112 w szoku dzwonisz na 112 a oni juz na spokojnie ogarniaja co jest Ci potrzebne i to wysylaja.
@duzeelobenc: A czemu nie mogą być? Paru by ich siedziało tam i by dostawali normalne pensje. Nie rozumiem po co mam dzwonić na numer, któty tylko przekieruje na 112 zamiast od razu dzwonić na 112. Co random bez wykształcenia może wiedzieć na temat do kogo przekierować najlepiej?
@Kamilo67: w Stanach gość "groził" (komu? Kek) samobójstwem, trzymał pistolet przy głowie, przyjechał policjant, zastrzelił go :)

Miał potem problemy, chociaż można powiedzieć że pomógł facetowi xD
@Kamilo67: Serio tylko policję wysyłają? Faktycznie bez sensu, bo komu będzie ratować taką osobę, jeśli już coś sobie zrobi? Aczkolwiek policja też się przydaje, mają pewnie większe uprawnienia, np żeby ubezwłasnowolnić chwilowo taką osobę, lub są lepiej przeszkoleni psychologicznie jak powstrzymać osobę od dopuszczenia się do czynu