Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie o sprzedaż auta. Sprzedaje auto, odezwał się do mnie gość z poza PL i chce kupić auto. Chciałby zrobić przelew i potem przysłać spedytora po auto.
Jak to rozegrać technicznie, podpisać umowę itp. ? Nigdy nie robiłem takich akcji i nie chcę mieć problemów potem.

#motoryzacja #kiciochpyta
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fellipe: Tak ja wiem czym się zajmują spedytorzy ale jak powiedział dokładnie "spedytor będzie po auto" to śmierdzi scamem, jak ci co już kuriera wysyłają po jakąś rzecz na olx.
A jaka wartość auta tak wogóle?
Weź przeklej rozmowe najlepiej :P
  • Odpowiedz
@fellipe: a to osoba prywatna, czy firma?

Jakbyś sprzedawał igłę, to może ktoś zobaczy z autohero, czy aaaa, ale wątpliwe że bez jechania na oględziny je odkupią :)
  • Odpowiedz
@fellipe: Normalnie tak można sprzedawać. Kilka razy tak ojciec sprzedawał ciągniki i samochody, głównie szły na wschód, raz do Afganistanu nawet.
Kasa na konto, umowa podpisana e-mailem i nigdy nie było problemów. Po maszyny przyjeżdżał transport, podpis na umowę, że odebrane i normalnie zgłoszone do starostwa.
Zero problemów.
  • Odpowiedz
@fellipe ostatnio sympatyczny kolega chciał kupić ode mnie komplet mebli, który wystawiłem. całość większa niż małe auto. tak, opłaci paczkomat.
  • Odpowiedz