Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budownictwo #remont #mieszkanie

Panowie ja na szybko, trwa sezon grzewczy jeszcze, mam zawory zwrotne przy grzejnikach wiec je sciagnalem, chce zainstalowac nowe, bedzie jakis problem z podzielnikami ktore zdemontowalem? da sie jakos obliczyc/sprawdzic wydajnosc cieplna starych grzejnikow, np po zeberkach?

jak dlugo moge je trzymac sciagniete poki ktos sie nie wkur... ze podzielniki nic nie szczytuja?

oczywiscie nie zglaszalem do spoldzielni.

Pozdrawiam.
  • 6
@garfild1994g @golomb13 przy elektronicznym podzielniku mogą nic nie stwierdzić poza tym że nie grzałeś i że brakuje im wody w pionie ;). Nawet jak nie zużyjesz nic przez sezon to prawdopodobnie i tak ci policzą jakieś koszta bo się dogrzewasz przez lokale sąsiadów.
Co do mocy i parametrów grzejników oraz przełożenia podzielnika-skontaktuj się ze spółdzielnią bo jeszcze rozregulujesz węzeł ;)
@garfild1994g @Straszak_pl mam elektroniczny, zdalny odczyt. chce zamowic nowe, tak wlasciwie nie demontowalbym ich teraz ale przy okazji installacji geberitu hydraulik dogadal sie z wyknawcami i sciagneli, wody nie brakuje raczej, bardziej chodzi mi o wlasciwosci cieplne starych, zeby nowe kupic podobne, bo raczej wieksze/inne to nielegal?
@golomb13: jesli masz podzielniki ze zdalnym odczytem to spoldzielnia bedzie wiedziala, ze je sciagnales, takie podzielniki maja zabepieczenie i czujnik, ktory wykrywa ich demontaz, chyba ze maja juz z 20 lat to nie. Ogolnie zglos do spoldzielni, bo mozesz miec problemy
i ze zdalnym odczytem to spoldzielnia bedzie wiedziala, ze je sciagnales, takie podzielniki maja zabepieczenie i czujnik, ktory wykrywa ich demontaz, chyba ze maja juz z 20 lat to nie. Ogolnie zglos do spoldzielni, bo mozesz miec problemy


@golomb13: Obudziłeś leśne dziadki ( ͡° ͜ʖ ͡°)