Wpis z mikrobloga

@0pln: Tego to tu u mnie rośnie od cholery razem z ałyczą ale w sumie to posadziłem gdzieś dwie sadzonki kiedyś tylko sie zgubily. Kiedyś sie znajdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PawelW124: No to trzeba będzie dbać i pryskać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na starkingu mi w sumie zależało głównie bo to chyba jedyne jabłka jakie lubie a wyczytałem że golden dobrze go zapyla dlatego wziąłem też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niewiemja: Antonówka,Grafszyn Inflandzki,Oliwka Inflandzka zwana Papierówką,Golden Milenium to są bezproblemowe odmiany.
Ja z własnego doświadczenia wiem że te odmiany radzą sobie same bez żadnych oprysków,dostaną kilka kropek od parcha ale będzie plon i będzie co jeść.
Kiedyś czytałem że jabłonie są bardzo mało wymagające pod względem zapylenia i często zapylają się wzajemnie odmiany które nie są podane w literaturze czy innych źródłach informacji.
Śliwy,czereśnie,wiśnie ponoć już są mocno wybredne pod tym
@PawelW124: Jabłoni które same rodzą bez oprysków to mam w okolicy na szczęście całą mase :D Mam obok siebie spory zdziczały sad, co tam są za odmiany nie mam pojęcia bo na jabłkach sie nie znam ale wszystkie smaczne i jest co zbierać co rok :D Stary starking też tam w sumie rośnie stąd wiem że mi smakuje ale już ledwo zipie i daje strasznie liche owoce a ja jakoś nie
Pobierz Niewiemja - @PawelW124: Jabłoni które same rodzą bez oprysków to mam w okolicy na szc...
źródło: 20221030_154406
@Niewiemja: Starking to odmiana znana u nas od czasów komuny czyli powinna być mało wybredna,
Chociaż taki Makintosz też był popularny za komuny a sadownicy mówią że to odmiana taka że jak ktoś nauczy się na niej walki z parchem to już poradzi sobie z każdą odmianą.
@PawelW124: Dwa w jednym, nie dość że smaczne jabłka to jeszcze nauka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to fakt, parch na starkinkgu był zawsze ale mimo to dawał co rok owoce i to całkiem dorodne i całkiem duże. Z czasem zdziczał ale jakby go przyciąć i dać mu jakiegoś nawozu to kto wie, w końcu sie za niego zabiore i przytne. A drzewo starsze ode mnie czyli
@Niewiemja: Starking smakowo to chyba jest podobny do Idatereda?
W ogóle Idareda ja nienawidzę smakowo ale to jest taka ikoniczna odmiana.
Smak kiepski ale rewelacyjnie znosi przechowywanie w prymitywnych warunkach.
Tzn w moim odczuciu to smak nie jest kiepski ale po prostu nie ma żadnego smaku.
O ile w dużych miastach Rosji handel od pewnego momentu odbywał się w nowoczesnych warunkach to w reszcie Rosji handlem jabłkami zajmowały się bazary i
@PawelW124: Ani troche nie podobny. Właśnie mój problem z jabłkami jest taki że dla mnie w większości nie mają za bardzo smaku. Starking jest kruchy ale bardzo soczysty i ma bardzo mocny słodko kwaskowy smak. No chyba że te starkingi które teraz sprzedają to coś zupełnie innego niz to drzewo tutaj :D