Wpis z mikrobloga

#wroclaw #spottedwroclaw #znalezione #znalezionylaptop
Muszę imię i nazwisko podać. Próbowaliśmy na #fb #facebook ale pulpit z Korwin JaśnieMaria Mikael podpowiada, że właściciel laptopa raczej ma tutaj konto.

Hubert Nowak bo to konto jest założone na Windows, proszę o kontakt w sprawie laptopa #hp znalezionego na przystanku we #wroclove. jeśli nie będzie tutaj odpowiedzi będę wchodził na konto sprawdzać pliki. Na razie jest pin, nie ingeruję w zawartość, jednak chcemy oddać laptopa, razem z ładowarka.
  • 22
@TrzezwyIrlandczyk: pewnie liczy na jakąś nagrodę za znalezienie, bo jakby oddał na policję/BRZ, to nic nie dostanie.

A dostanie w nagrodę plombę w dziąsło od kuca (lub Seby narodowca jego kolegi, bo przecież sam nie przyjdzie).

Oddawanie na policję to podobno też słaby pomysł, bo było wiele historii, że traktują takiego jak złodzieja. A jak ktoś coś złego zrobił z tym laptopem (ukradł, zhackował, zrobił przez niego coś nielegalnego i wyrzucił
@mk321: Zgoda, ale ja bym nie panikował w kierunku laptopa pod kozła ofiarnego ;). Jest monitoring, jest ślad "poszukiwania" właściciela (nawet chyba w kilku miejscach), jeśli nie minęło dużo czasu to IMO jest ok.

Co do czasu - mówi się o dwóch tygodniach, ja uważam, że raczej doba, żeby uniknąć podejrzeń. Znalazłem wieczorem, wziąłem, żeby nikt nie ukradł, poszedłem do pracy, po południu odnoszę na policję. Szczerze, nie pamiętam co na
jakby oddał na policję/BRZ, to nic nie dostanie.


@mk321: Oczywiście że dostanie. Znaleźne jest przecież zapisane w odpowiedniej ustawie i można chęć jego otrzymania zgłosić przy oddawaniu na policję itp.