Wpis z mikrobloga

#wroclaw #spottedwroclaw #znalezione #znalezionylaptop
Muszę imię i nazwisko podać. Próbowaliśmy na #fb #facebook ale pulpit z Korwin JaśnieMaria Mikael podpowiada, że właściciel laptopa raczej ma tutaj konto.

Hubert Nowak bo to konto jest założone na Windows, proszę o kontakt w sprawie laptopa #hp znalezionego na przystanku we #wroclove. jeśli nie będzie tutaj odpowiedzi będę wchodził na konto sprawdzać pliki. Na razie jest pin, nie ingeruję w zawartość, jednak chcemy oddać laptopa, razem z ładowarka.
  • 22
  • Odpowiedz
@mjfotocompl: Zanieś to chłopie na policję ew. do biura rzeczy znalezionych mpk czy co tam u was obsługuje przystanki, bo sami zaraz przyjdą do ciebie po tego laptopa i sobie smrodu narobisz.

O pomyśle łamania/usuwania hasła nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@TrzezwyIrlandczyk: pewnie liczy na jakąś nagrodę za znalezienie, bo jakby oddał na policję/BRZ, to nic nie dostanie.

A dostanie w nagrodę plombę w dziąsło od kuca (lub Seby narodowca jego kolegi, bo przecież sam nie przyjdzie).

Oddawanie na policję to podobno też słaby pomysł, bo było wiele historii, że traktują takiego jak złodzieja. A jak ktoś coś złego zrobił z tym laptopem (ukradł, zhackował, zrobił przez niego coś nielegalnego i wyrzucił
  • Odpowiedz
@mk321: ja zrozumiałem (może błędnie, niech mnie op poprawi jeśli tak) że na tapecie jest jakiś mem wysmiewający #!$%@? stąd nie brałem pod uwagę, że właścicielem jest narodowiec.
  • Odpowiedz
@mk321: Zgoda, ale ja bym nie panikował w kierunku laptopa pod kozła ofiarnego ;). Jest monitoring, jest ślad "poszukiwania" właściciela (nawet chyba w kilku miejscach), jeśli nie minęło dużo czasu to IMO jest ok.

Co do czasu - mówi się o dwóch tygodniach, ja uważam, że raczej doba, żeby uniknąć podejrzeń. Znalazłem wieczorem, wziąłem, żeby nikt nie ukradł, poszedłem do pracy, po południu odnoszę na policję. Szczerze, nie pamiętam co na
  • Odpowiedz
jakby oddał na policję/BRZ, to nic nie dostanie.


@mk321: Oczywiście że dostanie. Znaleźne jest przecież zapisane w odpowiedniej ustawie i można chęć jego otrzymania zgłosić przy oddawaniu na policję itp.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: a rzeczywiście. Przeczytałem, że tapeta z Korwinem, więc kuc, a kolega narodowiec. Ale jak wyśmiewanie Korwina to pewnie jakiś lewak z neuropy. To nie wiem czy są groźni.

Co najwyżej dildem opa zaatakują.

@mjfotocompl szykuj dupsko xD
  • Odpowiedz