Wpis z mikrobloga

@qew12: malymi krokami do przodu, z takiego leku i strachu wychodzi sie powoli i mysle ze to, ze sam poszedles do apteki i dales sobie rade jest wielkim sukcesem i tylko pokazuje, ze z odpowiednia terapia i samozaparciem jestes w stanie poprawic jakosc swojego zycia. Dzis bylo nieprzyjemnie, ale z kazdym nastepnym razem bedziesz coraz bardziej czul jak te czynnosci staja sie rutynowe, tak jak zrobienie herbaty czy zalozenie skarpetek i
@qew12 Chyba źle mnie zrozumiałeś. Chodziło o to, że możesz nieświadomie wywoływać lęk antycypacyjny.

Lękowi towarzyszą ponadto często nieprzyjemne objawy somatyczne, m.in.: kołatanie serca, uczucie braku tchu, gorąca, pocenie się, czerwienienie się, drżenie rąk i mięśni. Już samo wyobrażenie sobie takiej sytuacji może wywoływać silny lęk (antycypacyjny)*

*źródło https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/choroby/77401,zaburzenia-nerwicowe-lekowe-zwiazane-ze-stresem-i-pod-postacia-somatyczna
@qew12 Ziomek, ja Ci tu terapii nie przeprowadzę ( ͡º ͜ʖ͡º) od dawna Ci kibicuję w leczeniu i patrząc na to obiektywnie z boku wpadłem na ten pomysł. Pomyślałem, że nie zaszkodzi zapytać, bo może nakieruje Cię na bardziej odpowiednie tory leczenia. Poczytaj o tym. Bo to nie chodzi o to, że masz zaburzenia lękowe, bo myślisz o sytuacjach i je sobie wyobrażasz, tylko o to, że